Genel Seçimlere Doğru

11.05.2011 15:18 | Son Güncelleme: 11.05.2011 15:18
Genel Seçimlere Doğru

AK Parti Akdağmadeni ilçesinde seçim çalışmalarını köy köy gezerek sürdürüyor.

AK Parti Akdağmadeni ilçesinde seçim çalışmalarını köy köy gezerek sürdürüyor.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, Ak Parti Akdağmadeni İlçe Başkanı Adem Darımla, İl Genel Meclis Başkanı Ayhan Can, Belekcehan Belediye Başkanı Şahin Arısoy, Umutlu Belediye Başkanı Hidayet Karabulut, Oluközü Belediye Başkanı Halit Acun ve teşkilat üyeleri, Akdağmadeni ilçesine bağlı köyleri dolaşarak seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamada Köylerde AK Parti'ye yönelik teveccühü birebir yaşama imkanı bulduklarını dile getiren Bozdağ, bu teveccühe layık olmak için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini ifade etti.

Köy ziyaretlerinde halkın sorunlarını dinleyen Bozdağ, köylülerden genel seçimde desteklerini istedi.

-MHP ADAYLARI SORGUN'DA YEREL BASIN

KURULUŞLARINI ZİYARET ETTİ

(FOTOĞRAFLI)

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Mehmet Ekici ve Sadir Durmaz, İlçe Başkanı İlker Gören ve Belediye eski Başkanı Yılmaz Kılıçarslan ile birlikte Sorgun'daki yerel basın kuruluşlarını ziyaret ettiler.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili adayı Mehmet Ekici ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada, BDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Güneydoğu gezisi sırasında yaptığı (Türkiye çok büyük bir ülke, tek bir başbakanla yönetilemez) söyleminin bir suç olduğunu ve etnik ayrımcılığı körüklediğini savundu.

Ekici, bir ülkede insan odaklı siyaset yapılmaması durumunda demokrasiden söz etmenin mümkün olmadığını belirterek "Her hangi bir bölgede siyasi partiler arasında oy dağılımı yönünden bir fark olursa, o bölgede demokrasi çarkları iyi işlemez. Bu durumu Yozgat'ta görmemiz mümkündür. Bu seçimlerde bu oy farkının azalacağını ve aradaki farkın kapanacağını bekliyoruz"diye konuştu.

MHP olarak ana dilde eğitime karşı olduklarını ifade eden Ekici, "Tabiki herkes kendi anadilini öğrenmek ve kullanmak ister. Zaten bunda sıkıntı yok. Doğuda, Güneydoğu da yaşayan Kürt vatandaşlarımız kendi dillerini konuşuyorlar. Bizim itirazımız, bir ülkede konuşulacak ortak bir dil olmazsa kaos doğar. Bu ülkemizin bölünmesini isteyen kişilerin bir oyunudur. Biz bunu kabul edemeyiz. Biz bu ülkenin bölünmesini kabul edemeyiz. Gerekirse bu konuda canımızı vermeye hazırız" dedi.

-CHP ADAYI KEVEN ESNAFI ZİYARET ETTİ

(FOTOĞRAFLI)

CHP Yozgat Milletvekili ikinci sıra adayı Ali Keven, Çayıralan'da esnafı gezdi, vatandaşlarla sohbet edip, destek istedi.

Bir yandan vatandaşın sorunlarını dinleyen, diğer yandan iktidara geldiklerinde neler yapabileceklerini vatandaşlara anlatan Keven, partisinin 13 Haziran'da iktidar olacağını ileri sürdü.

Türkiye'nin AK Parti iktidarından kurtulması gerektiğini ifade eden Ali Keven, 12 Haziran seçimlerinin bunun için bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Keven'in esnaf ziyaretinde Çayıralan Belediye Başkanı Çakmak Çetin, CHP İlçe Başkanı Emin Çodar ve Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

- YOZGAT

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title