Genel Seçime Doğru

Genel Seçime Doğru

CHP Ankara milletvekili adayı Şenal Sarıhan, Beypazarı'nda esnaf ziyaretinde bulundu, aşure dağıttı.

Genel Seçime Doğru

CHP Ankara milletvekili adayı Şenal Sarıhan, Beypazarı'nda esnaf ziyaretinde bulundu, aşure dağıttı.

Seçim çalışmaları kapsamında Çarşamba Pazarında esnafı ziyaretinde bulunan Sarıhan, buradaki konuşmasında "önce Türkiye" sloganıyla yola çıktıklarını ve ülke menfaatlerini ön planda tuttuklarını, 7 Haziran Genel Seçimleri sonrasında da bu görüş doğrultusunda koalisyon görüşmelerine katıldıklarını belirtti. 

Koalisyon görüşmelerinde ilkelerini ortaya koyduklarını bildiren Sarıhan, AK Parti'ye olan ciddi eleştirilerine rağmen güvensiz bir ortam oluşmaması yönünde huzuru sağlayacak, ekonomik sorunları çözecek bir hükümetin acilen kurulması için gerekli tavrı sergilediklerini kaydetti. 

AK Parti'nin güçlü bir koalisyon yerine bir seçim hükümeti önerdiğini, istediklerinin 400 vekili bulacağı bir erken seçim olduğunu savunan Sarıhan, bu durumu da parti olarak kabul etmediklerini söyleyerek "Bu seçim bir oyundur. Biz de oyunu kuralına göre oynamak istiyoruz. O sebeple bir aydır CHP alanlarda, gerginlik ve huzursuzluk yaratacak değil aksine halkı birleştirecek ve nefret diline yönelmeden, barışçıl bir dille düşüncelerini ifade ediyor. Kimseyle kavga etmiyor ve ne yapacağını anlatıyor" dedi.

Çarşamba pazarında partisinin hazırladığı aşure dağıtımına katılan Sarıhan, daha sonra parti ilçe teşkilatını da ziyaret etti.

Kaynak: AA