Genel Seçime Doğru

Genel Seçime Doğru

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Genel Seçime Doğru

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan milletvekili kesin aday listelerine göre, TBMM'de grubu bulunan dört siyasi partinin adayları şöyle:

MUĞLA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Hasan Özyer

2- Nihat Öztürk

3- Elvan Göçer

4- Muhittin Kayabaş

5- Mehmet Tire

6- İsmail Baykal

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Akın Üstündağ

2- Ömer Süha Aldan 

3- Nurettin Demir

4- Burak Erbay 

5- Emrah Doğu

6- Süleyman Girgin

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Mehmet Erdoğan

2- Asım Başaran

3- Hacı Çelik

4- Nuri Öztürk

5- Nazmi Eyibilir

6- Uğur Salih Eroğlu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Münevver Hürriyet Karadeniz

2- Mehmet Polat

3- Perihan Resuloğulları

4- Ayla Ableyla

5- Diba Yıldız

6- Mehmet Emin Gers

 

MUŞ

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mehmet Emin Şimşek

2- Abdulselam Er

3- Medeni Çağlar

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Mustafa Fırat

2- Yıldırım Paçal

3- Ekrem Dizdaroğlu

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Tarkan Dede

2- Adnan Subaşı

3- Önder Özdemir

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Burcu Çelik Özkan

2- Ahmet Yıldırım

3- Nimet Sezgin

 

NEVŞEHİR

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mustafa Açıkgöz

2- Murat Göktürk

3- Ebubekir Gizligider

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Osman Fahri Ertik

2- Mehmet Seyhan Duru

3- Fulya Gülşen Altınsoy

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Mehmet Varol

2- Sait Yüksel

3- Hüseyin Ödemiş

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Kevser Yalçın

2- İrfan Turan

3- Gülfer Keskin

 

NİĞDE

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Alpaslan Kavaklıoğlu

2- Erdoğan Özegen

3- Yaşar Ataç

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Ömer Fethi Gürer

2- Sevgi Özbek

3- Ramazan Ertan 

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Vedat Bayram

2- Ahmet Özbek

3- Gökhan Budak

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- İpek Ekrem

2- Hamza Özkan

3- Selahattin Aras

 

ORDU

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Numan Kurtulmuş

2- Oktay Çanak

3- Metin Gündoğdu

4- Ergün Taşcı

5- Mehmet Kara

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Seyit Torun

2- Mustafa Adıgüzel

3- İsa Maral

4- Nuray Ataoğlu

5- Zekai Sana

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Onur Şahin

2- Ahmet Fidan

3- Taner Arslan

4- Davut Şahin

5- Ömer Baş

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Atilla Aytemur

2- Tülay Koçak

3- Mesut Bilgi

4- Fatma Yalçınkaya

5- Ali Osman Güngör

 

OSMANİYE

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Suat Önal

2- Mücahit Durmuşoğlu

3- Mehmet Remzi Coşkun

4- Abdullah Belet

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Nihat Çerçi

2- Galip Kutlu Haktan

3- Serpil Düzgün

4- Zeynel Demirbüker

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Devlet Bahçeli

2- Ruhi Ersoy

3- Adnan Sarıdoğan

4- Ahmet Canlı

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Hatice Betül Çelebi

2- Mehmet Atış

3- Abdulselam Kılıç

4- Latif Kaplan

 

RİZE

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Hasan Karal

2- Hikmet Ayar

3- Osman Aşkın Bak

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Kemal Köymen

2- Çetin Keçeli 

3- Ali Şahinler

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Osman Cem Kazmaz

2- Güldane Pınar

3- Süheyla Selimoğlu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Turgay Köse

2- Mustafa Yıldız

3- Mevlüde Çelebi

 

SAKARYA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Ayhan Sefer Üstün

2- Şaban Dişli

3- Mustafa İsen

4- Ali İhsan Yavuz

5- Recep Uncuoğlu

6- Nuray Sağıroğlu

7- Recep Hacıeyüpoğlu

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Engin Özkoç

2- Hüseyin Avni Şahin

3- Erdoğan Isır

4- Ayhan Bal

5- Elif Asiye Başer

6- Ayşe Kılıç

7- İlker Yılmaz

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Zihni  Açba

2- Ali Rıza Acartürk

3- İsmail Kamil Doğancı

4- Ahmet Pehlivan

5- Melikşah Budak

6- Metin Güneş

7- Türker Ergül

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Neslin Gümüş

2- Dursun Yıldız

3- Ayşegül Altıntaş

4- Cumhur Atay

5- Müşerref Serap Işık

6- Figen Karataş

7- Ali Çoprak

 

SAMSUN

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Akif Çağatay Kılıç

2- Çiğdem Karaaslan

3- Ahmet Demircan

4- Fuat Köktaş

5- Hasan Basri Kurt

6- Orhan Kırcalı

7- Yılmaz Hocaoğlu

8- Hüseyin Avni Çatal

9- Osman Aker

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Kemal Zeybek 

2- Hayati Tekin

3- Şaban Sevinç 

4- Neslihan Hancıoğlu

5- Müşfik Veysel Erdoğan

6- Fatma Necile Çokay

7- Dürdane Kılıç

8- Cem Yılmaz

9- Nurcihan Tomrukçu

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Erhan Usta

2- Hüseyin Edis

3- Yücel Şahin    

4- İbrahim Yılmaz

5- Ayhan Cengiz

6- Suat Ortahisar

7- Dilek Kiraz Deniz

8- Yakup Akın

9- Mine Kaya

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- İlhan Cüre

2- Ümide Aysu

3- Sait Kocaman

4- Nuray Bedirkurum

5- Ahmet Çağın

6- Emre Sarı

7- Birsen Aydın

8- Abdurraman Karadeniz

9- Ramazan Çavdar

 

SİİRT

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Yasin Aktay

2- Feyzi Sevgili

3- Lokman Özcan

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Cemal Silah

2- Özlem Gediz

3- Mehmet Ali Engin Koyuncu 

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Abdullah Bayram

2- Erhan Özgen

3- Hakan Yakışan

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Kadri Yıldırım

2- Besime Konca

3- Fatih Dalğalı

 

SİNOP

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Nazım Maviş

2- Cengiz Tokmak

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Barış Karadeniz

2- Tugay Dincel

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Adem Çilek 

2- Leyla Bilgili

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Ayşegül Kafkas

2- Ayla Tokmak

 

SİVAS

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- İsmet Yılmaz

2- Hilmi Bilgin

3- Selim Dursun

4- Mehmet Habib Soluk

5- Hakan Akkaş

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Ali Akyıldız

2- Haydar Gölbaşı 

3- Ulaş Karasu

4- Filiz Gür

5- Mehmet Kavas

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Celal Dağgez

2- Oğuz Özdemir

3- Ahmet Üstündağ

4- Uğur  Kurugöllü

5- Ozan Ercan

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Nazan Ökmen

2- Aydın Murat Keklik

3- Veli Yangın

4- Cevat Aktaş

5- Çiğdem Orhan 

 

ŞANLIURFA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Faruk Çelik

2- Mehmet Kasım Gülpınar

3- Halil Özcan

4- Ahmet Eşref Fakıbaba

5- Mehmet Ali Cevheri

6- Mehmet Akyürek

7- İbrahim Halil Yıldız

8- Mahmut Kaçar

9- Kemalettin Yılmaztekin

10- Abdurrahman Nüvit Yetkin

11- Mehmet Fatih Aksoy

12- Mehmet Arkan

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Mehmet Vedat Melik

2- Ali Ersöz

3- Sedat Sağır

4- Hale Soran 

5- Akile Yektaş

6- Mehmet Recai Üstündağ

7- Murat Yazar

8- Ferit Öncel

9- Mehmet Faruk Gökkan

10- Mahmut Han Şahin

11- Ali Kurt

12- Kemal Eşsiz

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- İbrahim Özyavuz

2- Hasan Oğul

3- Mehmet Emin Dindaroğlu

4- Muhammet Emin Mısır    

5- İbrahim Mel

6- Yalçın Yalçınkaya

7- Meryem Bağmancı

8- Mehmet Barutçu

9- Can Halil Çizmecioğlu         

10- Hasan Topal

11- Güngör Ödemiş Çarkcı    

12- Aydın Akalın

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Osman Baydemir

2- Dilek Öcalan

3- İbrahim Ayhan

4- Leyla Güven

5- Ziya Çalışkan

6- Feridun Yazar

7- Yusuf Geçgel

8- İbrahim Ovabeyli

9- Hedle Oğur

10- Hacire Aksoy

11- Yusuf Yetim

12- Gülcan Avcı

 

ŞIRNAK

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Arslan Tatar

2- Ömer Demir

3- Cihan Güven

4- Seyhan Akı

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Mehmet Bilir

2- Selahattin Uğur

3- Muzaffer Cingü

4- Salih Uğur

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1 - Hakim Zeyrek

2- Yasin Benek

3- Şahin Sazak     

4- Bülent Bora Baltacı

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Faysal Sarıyıldız

2- Leyla Birlik

3- Ferhat Encü

4- Aycan İrmez

 

TEKİRDAĞ

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mustafa Yel

2- Ayşe Doğan

3- Metin Akgün

4- Ali Gümüş

5- Ömer Karadeniz

6- Adnan Argan

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Faik Öztrak 

2- Candan Yüceer

3- Emre Köprülü

4- İlhami Özcan Aygun

5- Arzu Mandalı Sucu

6- Şerafetdin Terzi

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Bülent Belen

2- Hakan Özgül

3- Muhammer Varol    

4- İsmet Fıçıcı

5- Ergün Vardar   

6- Yunus Tuğlu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Umut Işık

2- Şahnaz Kaya

3- Sadi Özdemir

4- Muhsin Koçak

5- Hevin Kınay

6- Tufan Çavaş

 

TOKAT

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Coşkun Çakır

2- Zeyid Aslan

3- Celil Göçer

4- Yusuf Beyazıt

5- Mustafa Arslan

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Kadim Durmaz

2- Melih Yardımcı 

3- Hüseyin Tunç

4- Şafak Bayındır

5- Tahir Yıldırım

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Abdurrahman Başkan

2- Murat Polat

3- Mustafa Afşin Ünverdi

4- Ayhan Özçelik    

5- Ömer Semih Saraçoğlu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Murat Toprak

2- İhsan Bayrı

3- Satılmış Avşar

4- Gülcan Gümüş

5- Kadir Akkaya

 

TRABZON

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Süleyman Soylu

2- Muhammet Balta

3- Ayşe Sula Köseoğlu

4- Adnan Günnar

5- Salih Cora

6- Ergin Aydın

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Haluk Pekşen 

2- Yavuz Karan 

3- Ahmet Kaya

4- Murat Özçilingir 

5- İlker Bakıoğlu

6- Cemil Bozbaş

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Koray Aydın

2- Yavuz Aydın

3- Hüseyin Örs

4- Hasan Suiçmez

5- İlyas Eroğlu

6- Gülen Demir

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Hüseyin Taka

2- Turan Çavuşoğlu

3- Tursun Baydar

4- Mehmet Mustafa Olcayto

5- Müge Yamanyılmaz

6- Bülent Güngör

 

TUNCELİ

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Metin Levent Yıldız

2- Ali Ulvi Seyrek

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Gürsel Erol 

2- Polat Şaroğlu

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Hıdır Budak

2- Emre Denizbilgini

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Alican Önlü

2- Edibe Şahin 

 

UŞAK

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mehmet Altay

2- Alim Tunç

3- Hüseyin Keskin

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Özkan Yalım 

2- Ali Erdoğan

3 - Halim Uçar

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Durmuş Yılmaz

2- Gökhan Özoğul

3- Oğuz Çakmak

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Cengiz Güven

2- Mehmet Acebek

3- Elif Şahsın Sırlıoğlu

 

VAN

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Beşir Atalay

2- Burhan Kayatürk

3- Vahdettin İnce

4- Fatih Çiftci

5- Kayhan Türkmenoğlu

6- Ebubekir Kaçmaz

7- Faruk Alpaslan

8- Ferman Yıldırım

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Cemal Şen

2- Mehmet Kurukcu

3- Serap Alkan

4- Kasım Beyaz

5- Şanel Güloğlu

6- Fırat Kuvetli

7- Sıraceddin İldeş

8- Nevzat Koç

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1 - Gültekin Çavuşoğlu

2 - Yavuz Selim Camuşcu 

3 - Hurşit Canlı    

4 - Leyla Göçgen      

5 - Narin Arıöz    

6 - Şuayip Ata

7 - Gültekin Gül    

8 - Savaş Yıldırım

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Figen Yüksekdağ Şenoğlu

2- Lezgin Botan

3- Nadir Yıldırım

4- Tuğba Hezer Öztürk

5- Adem Geveri

6- Bedia Özgökçe Ertan

7- Lokman Ergün

8- Yeliz Yıldırım

 

YALOVA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Fikri Demirel

2- İlker Karbuz

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Muharrem İnce

2- Murat Ocak

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Hatice Beştaş

2- Ali Oğuz Berberoğlu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Cemil Elden

2- Songül Hacıoğlu Dağ

 

YOZGAT

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Bekir Bozdağ

2- Abdulkadir Akgül

3- Ertuğrul Soysal

4- Yusuf Başer

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Onur Kaytan

2- Ahmet Peker

3- Ahmet Karahan

4- Kemal Bayramoğlu

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1 - Sadir Durmaz

2 - Mehmet Ali Çakır

3 - Yunus Yılmaz    

4 - Orhan Yüksel

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Kerem İşler

2- Hatice Ücar

3- Şükrü Almaz

4- Halil Kesmez

 

ZONGULDAK

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Hüseyin Özbakır

2- Faruk Çaturoğlu

3- Özcan Ulupınar

4- Akın Kaymak

5- Aytekin Kazancı

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Şerafettin Turpcu

2- Ünal Demirtaş

3- Harun Akın

4- Deniz Yavuzyılmaz

5- Buket Müftüoğlu

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1-  Zeki Çakan

2 - Yavuz Erkmen

3 - Ahmet Emre Bayramoğlu 

4 - İlyas Altun

5 - Burhan Temel Çınar

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Filiz Ada Stephenson

2- Metin Kılıç

3- Şayeste Salmanoğlu

4- Fahri Bozbaş

5- Bedirhan Güneş

(Bitti)