Genel Seçime Doğru

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Genel Seçime Doğru
28.09.2015 23:32 | Son Güncelleme: 28.09.2015 23:32

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü  26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan milletvekili kesin aday listelerine göre, TBMM'de grubu bulunan dört siyasi partinin adayları şöyle:

ANTALYA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mevlüt Çavuşoğlu

2- Mustafa Köse

3- Hüseyin Samani

4- Gökcen Özdoğan Enç

5- Sena Nur Çelik

6- İbrahim Aydın

7- Atay Uslu

8- İbrahim Türkiş

9- Işılay Işıldar Can

10- Hakkı Beşkazalı

11- Ercan Mekteplioğlu

12- İzzet Yılmaz

13- Murtaza Tamyürek

14- Mustafa Akdeniz

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1 - Niyazi Nefi Kara 

2 - Deniz Baykal

3 - Çetin Osman Budak 

4 - Mustafa Akaydın

5 - Devrim Kök

6 - Figen Albuga Çalıkuşu 

7 - Rafet Zeybek 

8 - Nusret Bayar

9 - Deniz Filiz

10 - Sultan Yegen

11 - Sevindik Gizli

12 - Cavit Arı 

13 - Barış İşbilen

14 - Meral Mengi

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Mehmet Günal

2- Ahmet Selim Yurdakul

3- Tarkan Akıllı

4- Cafer Uyar

5- Güray Parlak

6- Cengizhan Gököz

7- Neşe Gül

8- Mehmet Cüneyt Güzel

9- Turgut Bucak

10- Üstün Osma

11- Servet Ersoy

12- Soner İnal

13- Hafize Nursen Aktaş

14- Özcan Kadıoğlu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Hakkı Saruhan Oluç

2- Cevdet Çağlar

3- Deniz Yıldırım

4- Nuray Erçağan

5- İshak Kahraman

6- Songül Şarklı

7- Bayram Ardık

8- Firdevs Sema Tatlı

9- Erbakan Tağ

10- İlkin Manya

11- Kamile Yılmaz

12- Hülya Demir

13- Şeyhmus Demir

14- Yüksel Gönül

 

ARDAHAN 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Orhan Atalay

2- Yunus Baydar

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Öztürk Yılmaz

2 - Erdem Uyğur

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Osman Nuri Yıldız

2- Gökhan Ağdemir

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Taşkın Aktaş

2- Pervin Tumbul

 

ARTVİN 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- İsrafil Kışla

2- Hayrettin Gülbin

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Uğur Bayraktutan

2 - Musa Ulutaş

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Muhammed Altunal

2- Nedim Özer

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Recep Demirci

2- Mehmet Emin İnce

 

AYDIN 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mehmet Erdem

2- Abdurrahman Öz

3- Mustafa Savaş

4- Ersin Esenlik

5- Metin Yavuz

6- Hilmi Yıldırım

7- Hakan Çağlar Erürker

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1 - Bülent Tezcan

2 - Metin Lütfi Baydar

3 - Hüseyin Yıldız 

4 - Mehmet Fatih Atay

5 - Tayfun Talipoğlu

6 - Ferda Çağlar Erkut

7 - Fulya Üstündağ

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Deniz Depboylu

2- Mehmet Beliğ Azbazdar

3- Hilmi Bolatoğlu

4- Musa İlhan

5- Hüsniye Kozan

6- Ahmet Özkan

7- Aydemir Durmuş

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Doğan Erbaş

2- Nuri Keserci

3- Mahmut Nacar

4- Sevay Akkan Açıcı

5- Abdulnasır Subaşı

6- Ayfer  Demirel

7- Mehmet Göcekli

 

BALIKESİR

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mahmut Poyrazlı

2- Sema Kırcı

3- Ali Aydınlıoğlu

4- Kasım Bostan

5- Mustafa Canbey

6- Hülya Kamçı

7- Hasan Demiraslan

8- Hasan Şafak

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1 - Mehmet Tüm

2 - Ahmet Akın

3 - Namık Havutça

4 - Ensar Aytekin

5 - Fikret Şahin

6 - Ali Kemal Deveciler

7 - Ali Er

8 - Neşe Zengin İğdır

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- İsmail Ok

2- Recep Çetin

3- Bülent Başaran

4- Kamil Gültekin Öztürk

5- Mehmet İsmail Sakaroğlu

6- Zakir Yılmaz

7- Atilla Turhan

8- Hadi Selimoğlu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Cafer Çelik

2- Bedri Arık

3- Esengül Beşli

4- Faruz Nafiz Sayın

5- Ahmet Zeki Açıkgöz

6- Ayşe Işık

7- Hayrettin Şen

8- Gülistan Adsan

 

BARTIN 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Yılmaz Tunç

2- Ahmet Bensiz

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Muhammet Rıza Yalçınkaya

2 - Aysu Bankoğlu

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Aynur Yıldırım

2- Tuncay Maden

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Diren Cevahir Şen

2- Nur Sait Tekgül

 

BATMAN 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Ataullah Hamidi

2- Ziver Özdemir

3- Murat Çiçek

4- Adile Gürbüz

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1 - Mansur Obut

2 - Orhan Cihan

3 - Hamit Keskin

4 - Kemal Demir

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Cemil Güzel

2- Ahmet Ercan Yıldırım

3- Turan Aytek Önalp

4- Ömer Kervan

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Ayşe Acar Başaran

2- Mehmet Ali Aslan

3- Saadet Becerikli

4- Kadir Tunç

 

BAYBURT 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Naci Ağbal

2- Şahap Kavcıoğlu

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Murat Bülbül

2 - Tahsin Demir

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Karabey Kadri Karaoğlu

2- Hidayet Yılmaztürk

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Abdulkadir Canalır

2- Sevim Devrim

 

BİLECİK 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Halil Eldemir

2- Ramazan Kurtulmuş

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Yaşar Tüzün

2 - Hüseyin Elmas

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Ahmet Murat Köftecioğlu

2- Ahmet İşlek

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Perihan Karakoç

2- Ömer Ege

 

BİNGÖL 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Cevdet Yılmaz

2- Enver Fehmioğlu

3- Yusuf Coşkun

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Kazım Alınak

2 - Kemal Satıcı 

3 - Hüseyin Negüzel

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Osman Beyaztaş

2- Ragıp Tümen

3- İbrahim Baran

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Hişyar Özsoy

2- Mahmut Demirel

3- Hatice Kavran

 

BİTLİS 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Vedat Demiröz

2- Mehmet Zeki Peker

3- Ahmet Çelik

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Veysi Uyanık

2 - Mustafa Kemal Çiçek

3 - İsmail Nacar

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Gökçe Zencir

2- Faik Er

3- Murat Açar

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Mizgin Irgat

2- Mahmut Celadet Gaydalı

3- Habip Yeşiltepe

 

BOLU 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Ali Ercoşkun

2- Fehmi Küpçü

3- Fatih Metin

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Tanju Özcan

2 - Mehmet Burak Cop 

3 - Elfaz Temiz

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Şükrü Gülez

2- Mihriban Yerlikaya

3- Metin Apaydın

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Güner Yavuz

2- Nevzat Sancak

3- İbrahim Yolci

 

BURDUR 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Bayram Özçelik

2- Reşat Petek

3- Kamil Özcan

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Mehmet Göker

2 - Kadir Koç

3 - Okan Kurd

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Alparslan Ahmet Dursun

2- Yılmaz Tunç

3- Hasar Uçar

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Celal Çiçek

2- Betül Taylan

3- Halil Çay

 

BURSA 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mehmet Müezzinoğlu

2- Efkan Ala

3- Emine Yavuz Gözgeç  

4- Cemalettin Kani Torun

5- Hüseyin Şahin

6- İsmail Aydın

7- Zekeriya Birkan

8- Hakan Çavuşoğlu

9- Bennur Karaburun

10- Muhammet Müfit Aydın

11- Osman Mesten

12- Mustafa Esgin

13- Ahmet Kılıç

14- Cennet Cankılıç

15- Harun Akın

16- Bülent Büke

17- Murat Çakır

18- Dinçer Akyel

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1 - Lale Karabıyık

2 - Ceyhun İrgil

3 - Orhan Sarıbal

4 - Erkan Aydın

5 - Nurhayat Altaca Kayışoğlu

6 - Mustafa Şenyurt

7 - Asüde Şenol

8 - Nuray Çohan

9 - İsmet Karaca

10 - Deniz Baykal

11 - Şadi Özdemir

12 - İnan Keser

13 - Fatma Belgin Gökçe

14 - Fevzi Sayan

15 - Suna Soydaş

16 - Semih Özdemir

17 - Özkan Kayaoğlu

18 - Alpay Aydın

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- İsmet Büyükataman

2- Kadir Koçdemir

3- Tevfik Topçu

4- Fevzi Zırhlıoğlu

5- Hasan Toktaş

6- Ali Hayri Ozan

7- Mehmet Ali Adak

8- Gülten Kavut Sürücü

9- Hatice Deniz

10- Timur Özdemir

11- Sibel Özbudak

12- Sinan Bozkurt

13- Engin Er

14- Yusuf Güney

15- İnanç Bilgi Çakın

16- Mehmet Yılmaz

17- Muhammed Cihangir Kalkancı

18- Altan Özakın

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Asiye Kolçak

2- Metin Kılıç

3- Şahin Akın

4- Fatma Özen Çerençe

5- Hüseyin Armağan

6- Mülkiye Eriş

7- Rahim Dede

8- Bertal Camkıran

9- Çiçek Çelebioğlu

10- Mehmet Deniz Büyük

11- Hadice Ateş

12- Yılmaz Adıyaman

13- Hamza Karaköse

14- Münesre Geçimli

15- Mehmet Ferit Çelik

16- Aygül Saklı

17- Muzaffer Yazıcı

18- Figen Ovat

(Sürecek)

Kaynak: AA

title