Genel Seçime Doğru

Genel Seçime Doğru

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Genel Seçime Doğru

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan milletvekili kesin aday listelerine göre, TBMM'de grubu bulunan dört siyasi partinin adayları şöyle:

ADANA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Ömer Çelik

2- Necdet Ünüvar

3- Fatma Güldemet Sarı

4- Talip Küçükcan

5- Mehmet Şükrü Erdinç

6- Tamer Dağlı

7- Mehmet Sağlam

8- Ahmet Zenbilci

9- Müberra Kara

10- Hasan Hüseyin Kuşcu

11- Hasan Berzan Toprak

12- Zekeriye Yıldızoğlu

13- Mehmet Akif Dostbil

14- İbrahim Dölek

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1 - Elif Doğan Türkmen 

2 - Zülfikar İnönü Tümer

3 - İbrahim Özdiş

4 - Aydın Uslupehlivan 

5 - Burhanettin Bulut

6 - Müzeyyen Şevkin

7 - Orhan Toklu

8 - Nesrin Göçhan

9 - Kemal Derin

10 - Rukiye Çinkılıç

11 - Yüksel Karaaslan

12 - Gülcan Abalı 

13 - İbrahim Demir

14 - Etem Tok

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Mevlüt Karakaya 

2- Muharrem Varlı

3- Seyfettin Yılmaz

4- Cahit Öztok

5- Sinan Gül

6- Adem Gündoğan

7- Mehmet Ali Arslan

8- İsa Ayanoğlu

9- İbrahim Sezer

10- Neslihan Uzun

11- Ayla Emrahoğlu

12- Hüseyin Yıldırım

13- Hatice Yüce

14- Ersen Tüzener

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Meral Danış Beştaş

2- Rıdvan Turan

3- Şuhap Bolkan

4- Günay Mutluhan

5- Derya Çiçek Nar

6- Barış Karabıyık

7- Mehmet Yücel Arıkan

8- Feride Peynirci

9- Reşit Ertaş

10- Feyruze Gümüş

11- Hıdır Koluman

12- Emrah Bozan

13- Abdulkerim Aslan

14- Mehmet Zahir Karaboğa

 

ADIYAMAN 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Ahmet Aydın

2- Adnan Boynukara

3- İbrahim Halil Fırat

4- Salih Fırat

5- Yakup Taş

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Sıddık Şahin

2 - Fatma Ulubey

3 - Deniz Çakmak

4 - Mustafa Hakkan Kılınç

5 - Zeynep Saya

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mehmet Canpolat

2- Bekir Çiçek

3- Hüseyin Tarık Arda

4- Rifat Erdem

5- Hayriye Kuştepe

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Behçet Yıldırım

2- Kemal Bülbül

3- Mahmut Özdemir

4- Ayten Yılmaz

5- Birsen Tunç

 

AFYONKARAHİSAR 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Veysel Eroğlu

2- Ali Özkaya

3- Hatice Dudu Özkal

4- Mehmet Koca

5- Cengiz Sağlam

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Burcu Köksal

2 - Hatice Gök 

3 - Bekir Kasap 

4 - İsmahan Nergiz

5 - Adnan Çelik

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mehmet Parsak

2- Kemalettin Yılmaz

3- Selcen Karaer

4- Uygur Temizer

5- Ertuğrul Sevim

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Mehmet Bayraktar

2- Veda Çelik

3- İsmail Kaçmaz

4- Cavidan Nizamoğlu

5- Birgül İldoğan

 

AĞRI

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Cesim Gökçe

2- İsmail Oğur

3- Erhan Tenekeci

4- Zeynel Abidin Çakır

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Kazım Güzel 

2 - Erkan Sayan

3 - Mehmet Sıddık Yel 

4 - Kasım Aslan

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mustafa Örü

2- Coşkun Aytekin

3- Hıdır Çalpan

4- Bekir Özmutlu

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Leyla Zana

2- Berdan Öztürk

3- Dirayet Taşdemir

4- Mehmet Emin İlhan

 

AKSARAY 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- İlknur İnceöz

2- Cengiz Aydoğdu

3- Mustafa Serdengeçti

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - İsmail Hakkı Açıkalın

2 - Meral Koşar

3 - Hasan Ali Elibol

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Turan Yaldır

2 - Nilgün Tosun

3 - Ayşe Deniz Ay

 

Halkların Demokratik Partisi

1- İsmail Doygun

2- Kıymet Temel

3- Mehmet Baltaş

 

AMASYA 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mehmet Naci Bostancı

2- Haluk İpek

3- Avni Erdemir

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Mustafa Tuncer

2 - Hasan Acar

3 - Arife Serpil Saraçoğlu

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mehmet Sarı

2- Gülseren Ertopçu

3- Hüseyin Saka

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Naciye Çiğdem Atalay

2- Mustafa Irmak

3- Nurettin Alkan

 

ANKARA 1. BÖLGE 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1 - Ali Babacan

2 - Yalçın Akdoğan

3 - Ahmet Gündoğdu

4 - Ali İhsan Arslan

5 - Jülide Sarıeroğlu

6 - Murat Alparslan

7 - Ertan Aydın

8 - Fatih Şahin

9 - Tülay Selamoğlu

10 - Barış Aydın

11 - Ercan Kınacı

12 - Fahri Usta

13 - Devlet Şankazan

14 - Mehtap Toruntay

15 - Hüseyin Ulusal 

16 - Hayri Çağır

17 - Emire Balkan 

18 - Mehmet Ali Canlı

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1 - Ayşe Gülsün Bilgehan

2 - Necati Yılmaz 

3 - Tekin Bingöl

4 - Aylin Nazlıaka

5 - Levent Gök  

6 - Ali Haydar Hakverdi

7 - Bülent Kuşoğlu

8 - Ali Balkız

9 - Gamze Taşcıer

10 - Mehmet Hadimi Yakupoğlu  

11 - Selahattin Emre

12 - Sema Aksoy  

13 - Faruk Özdemir

14 - Erdoğan Kılıç

15 - Turhan İçli   

16 - Sezgin Kaya

17 - Ahmet Ersen Özsoy

18 - Murat Can Işıldak

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Zühal Topçu

2- Erkan Haberal  

3- Mustafa Hidayet Vahapoğlu 

4- Alper Çağrı Yılmaz  

5- Sultan Gündüz  

6- Ayşe Sibel Ersoy  

7- Osman Topal 

8- Aytaç Özel  

9- Nuri Sertaç Güler  

10- Esin Gürel  

11-  Hakan Doğru  

12- Vahiddin Atabey Özdemir  

13- Zuhal Babaözü  

14- Mehmet Çağrı Tamur  

15- İbrahim Kuş  

16- Hediye Buket Gültekin  

17- İlkay Uyar Kaba  

18- Bayram Menekşe

 

Halkların Demokratik Partisi 

1 - Sırrı Süreyya Önder

2 - Gülsen Ülker

3 - Şerif Oti

4 - Celal Demir

5 - Nursel Öztürk

6 - Berkat Kar

7 - Şilan Aydın Üzgeç

8 - Nazik Kılıç

9 - Erol Tunç

10 - Nursel Güvendir

11 - Turgut Çetin

12 - Dilek Ertürk

13 - Mehmet Mercan

14 - Ebru Demir

15 - Aziz Yavuz

16 - Gülnaz Mart

17 - Erdal Okay

18 - Turan Dara

 

ANKARA 2. BÖLGE 

Adalet ve Kalkınma Partisi

1 - Cemil Çiçek

2 - Yıldırım Tuğrul Türkeş

3 - Emrullah İşler

4 - Ahmet İyimaya

5 - Lütfiye Selva Çam

6  - Vedat Bilgin

7 - Aydın Ünal

8 - Nevzat Ceylan

9 - Ayhan Yılmaz

10 - Mahmut Sami Mallı

11 - Ahmet Baba

12 - Murat Yıldırım 

13 - Neslihan Cenk

14 - Mehmet Akif Kalaycı 

 

 Cumhuriyet Halk Partisi 

1 - Şenal Sarıhan

2 - Murat Emir

3 - Ahmet Haluk Koç

4 - Nihat Yeşil

5 - Ali Rıza Erbay

6 - Celalettin Koç  

7 - Semra Dinçer

8 - Barış Ozan Vural

9 - Ali Yılmaz

10 - Selma Ergen

11 - Abidin Şahin

12 - Emre Aydın

13 - Faruk Demir

14 - Erol Bektaş

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Şefkat Çetin     

2- Mustafa MİT  

3- Yaşar Yıldırım     

4- Ender Ethem Atay  

5- Alparslan Sucu    

6- Necmettin Karakuş  

7-  Tuncay Tekay  

8-  Rubil Gökdemir       

9-  İsmail Erçelebi  

10- İbrahim Doğan  

11- Oğuzhan Kara  

12- Musa Ayan 

13- Mehmet Yiğit 

14- Zeki Durmaz 

 

Halkların Demokratik Partisi 

1 - Mustafa Sarısülük

2 - Songül Erol Abdil

3 - Tayland Altünay

4 - Ayfer Balıkçı

5 - Abdullah Koç

6 - İsmet Yalçınkaya

7 - Firdevs Kantar

8 - Kamber Ateş

9 - Hatice Çevik

10 - Tacire Baktaş

11 - Abdulkani Tatlısu

12 - Nursel Aras Karakaya

13 - Kubilay Akman

14 - Müşerref Geçer 

(Sürecek)

Kaynak: AA