Genel Seçime Doğru

Genel Seçime Doğru
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan milletvekili kesin aday listeleri şöyle:

ADANA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Necdet Ünüvar

2- Fatma Güldemet Sarı

3- Sadullah Kısacık

4- Talip Küçükcan

5- Mehmet Şükrü Erdinç

6- Esra Yalvaç

7- Mehmet Can

8- Mustafa Çalışkan

9- Asuman Tekin 

10- Kasım Pamuk 

11- Mehmet Faruk Bozkurt 

12- Ramazan Demir 

13- Mehmet Ay 

14- Hasan Berzan Toprak

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Elif Doğan Türkmen

2- Zülfikar İnönü Tümer

3- İbrahim Özdiş

4- Aydın Uslupehlivan

5- Mustafa Kemal Özkan

6- Müzeyyin Şevkin

7- Rıza Mete

8- Ahmet Adıgüzel

9- Abdullah Sedat Doğan

10- Rukiye Çinkılıç

11- Kemal Derin

12- Mustafa Bilgilioğlu

13- Yüksel Karaaslan

14- Mehmet Şuyun

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Mevlüt Karakaya 

2- Muharrem Varlı

3- Seyfettin Yılmaz

4- Abdulkadir Yuvalı

5- Ali Aydın

6- Ali Demir 

7- Demet Çardak

8- Sinan Gül  

9- Mehmet Ali Arslan

10- Adem Güngoğan

11- Neslihan Uzun

12- İsa Ayanoğlu

13- Ayla Emrahoğlu

14- Burak Yiğenoğlu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Rıdvan Turan 

2- Meral Danış Beştaş

3- Vedat Özkan

4- Beyhan Günyeli 

5- Tugay Bek

6- Hatice Kavran

7- Barış Karabıyık 

8- Feride Peynirci

9- İsmail Başaran 

10- Nefise Balyemez

11- Reşit Ertaş

12- Kader Duman

13- Hıdır Koluman

14- Feyrüze Gümüş

 

ADIYAMAN 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Ahmet Aydın 

2- Adnan Boynukara

3- İbrahim Halil Fırat

4- Salih Fırat 

5- İclal Yalçın Tutuş

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Mehmet Selçuk Tabak

2- Abdurrahman Tutdere

3- Fatma Ulubey

4- Mehmet Karahan 

5- Karip Bozkurt

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Recep Kılıç

2- Vakkas Orhan

3- Remziye Yavuz 

4- Ahmet Kara 

5- Mehmet İnan 

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Behçet Yıldırım 

2- Ferhat Temel 

3- Ayten Yılmaz

4- Yasin Tahta

5- Birsen Tunç

 

AFYONKARAHİSAR 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Halil Ürün

2- Ali Özkaya 

3- Remziye Sıvacı

4- Akif Özkaldı

5- Fatih Beder 

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Burcu Kayıkcı

2- Mehmet Ali Ecer

3- Mehmet Tuğrul Akkuş 

4- Yalçın Görgöz

5- Bekir Kasap

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mehmet Parsak

2- Aziz Aslan

3- Fatih Çetinkaya

4- İsmail Elibol

5- Abdil Demiral 

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Remzi Yaşar Dikmenyıldız

2- Cavidan Nizamoğlu 

3- Vedat Kaya 

4- Müge Yamanyıldız 

5- İsmail Kaçmaz

 

AĞRI

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Abdullah Atalay

2- Yılmaz Ensaroğlu 

3- Halil Özyolcu

4- Ali Konyar

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Cemil Erhan 

2- Muhammed Nidai Özmen 

3- Mehmet Sıddık Yel

4- Erkan Sayan

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mustafa Örü

2- Bilal Yaşar

3- Murat Çiftçi

4- Memet Yıldırım 

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Leyla Zana

2- Berdan Öztürk 

3- Dirayet Taşdemir

4- Mehmet Emin İlhan

 

AKSARAY 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- İlknur İnceöz

2- Nevzat Palta

3- Hüseyin Hüyük

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Mehmet Öztürk 

2- Haşmet Tekin Ökçe

3- Mehmet Ali Topaç

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Turan Yaldır

2- Mustafa Tuğrul Karacaer 

3- Kılıçaslan Ekin 

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Bircan Duman 

2- İsmail Doygun 

3- Bahar Göncü

 

AMASYA 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mehmet Naci Bostancı 

2- Sait Yüce

3- Hasan Ali Cesur

 

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Mustafa Tuncer

2- Ramis Topal 

3- Devrim Ersoy

 

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mehmet Sarı

2- Sadık Aslan

3- Turan Gürdoğan

 

Halkların Demokratik Partisi

1- Naciye Çiğdem Atalay 

2- Nurettin Alkan

3- Mustafa Irmak 

 

ANKARA-1. BÖLGE 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Yalçın Akdoğan 

2- Ahmet Gündoğdu 

3- Ali İhsan Arslan 

4- Jülide Sarıeroğlu 

5- Murat Alparslan 

6- Ertan Aydın 

7- Tülay Selamoğlu 

8- Fatih Şahin 

9- Muhammet Emin Zararsız 

10- Hasan Albayrak 

11- Ercan Kınacı 

12- Barış Aydın 

13- Murat Köse 

14- Hasan Karagöz 

15- Hatice Demirtaş 

16- Haydar Şahin 

17- Fatma Coşar Karacan 

18- Mehmet Ali Canlı 

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Ayşe Gülsün Bilgehan 

2- Necati Yılmaz

3- Tekin Bingöl

4- Aylin Nazlıaka

5- Levent Gök

6- Ali Haydar Hakverdi 

7- Bülent Kuşoğlu

8- Hikmet Tepe 

9- Gamze Taşcıer 

10- Emre Doğan 

11- Selahattin Emre

12- Durdu Özbolat 

13- Sema Aksoy

14- Kazım Sönmez

15- Faruk Özdemir 

16- Erdoğan Kılıç 

17- Birsen Temir 

18- İlyas Güven Eroğlu

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Yıldırım Tuğrul Türkeş

2- Zühal Topcu

3- Mustafa Erdem 

4- Erkan Bülent Haberal 

5- Nevzat Aypek

6- Bircan Akyıldız

7- Sultan Gündüz

8- Ayşe Sibel Ersoy 

9- İbrahim Çiftçi

10- Aytaç Özel 

11- Esin Gürel

12- Şener Beşiroğlu

13- Şahin Önalan 

14- Umutcan Günerkaya

15- Ali Keleş 

16- Ülkü Gök Güven

17- Pınar Gülsoy

18- İbrahim Kuş

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Sırrı Süreyya Önder 

2- Serkan Özkan 

3- Songül Erol Abdil

4- Perihan Kiraz

5- Firdevs Kantar

6- Celal Demir 

7- Zelal Deniz Demir 

8- Mehmet Tekin Okay 

9- İsmehan Sarıateş 

10- Burcu Yıldırım 

11- Bülent Durukan

12- Nursel Güvendir 

13- Emin Çarbuğa

14- Sündüs Keleş 

15- Hüseyin Ataş

16- Ahmet Demirel

17- Nazik Kılıç

18- Abdulkani Tatlısu

 

ANKARA -2. BÖLGE 

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Emrullah İşler 

2- Ahmet İyimaya 

3- Lütfiye Selva Çam 

4- Vedat Bilgin 

5- Aydın Ünal 

6- Ayhan Yılmaz 

7- Mahmut Sami Mallı 

8- Nevzat Ceylan 

9- Ahmet Baba 

10- Nuri Elibol 

11- Adem Ceylan 

12- Selim Cerrah 

13- Bülent Yağmur 

14- Neslihan Cenk

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Şenal Sarıhan 

2- Murat Emir 

3- Ahmet Haluk Koç

4- Nihat Yeşil 

5- Alirıza Erbay 

6- Celalettin Koç 

7- Semra Dinçer 

8- Barış Ozan Vural 

9- Ali Yılmaz 

10- Servet Ünsal 

11- Selma Ergen 

12- Haydar Doğan 

13- Abidin Şahin 

14- Ufuk Ataç

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Şefkat Çetin 

2- Mustafa Mit 

3- Hamit Ayanoğlu 

4- Yaşar Yıldırım 

5- Mehmet Damar 

6- Gül Gülser Kılıçaslan 

7- Mehmet Ali Tanrıverdi 

8- Alpaslan Sucu 

9- Tayfun Ünal 

10- Meltem Hatice Uluç 

11- Hikmet Durğut

12- Tümer Zeytin 

13- Fatih Gözüm 

14- Bayramali Temizer

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Mahmut Memduh Uyan 

2- Gülsen Ülker 

3- Aydın Çubukçu

4- Nursel Öztürk 

5- Remziye Güçlü 

6- Ayfer Balıkçı

7- İlknur Yılmaz 

8- Kamber Ataş

9- Mehtap Özkan Deliduman 

10- Orhan Çelebi 

11- Münübe Koç

12- Gülüstan Aydoğdu 

13- Şerif Oti

14- Dilek Ertürk 

(Sürecek)

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title