Genel Kurul Haberleri

Genel Kurul haber, Genel Kurul son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Genel Kurul - 5.12.2020
4 Aralık 2020 Haberleri
4 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Genel Kurul - 4.12.2020
ABD Temsilciler Meclisi, esrar kullanımına ilişkin düzenlemeleri eyaletlere bırakan tasarıyı kabul etti
ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda yapılan oylamada tasarıya çoğunluğu Demokrat 228 vekil evet oyu verirken, çoğunluğu Cumhuriyetçi 164 vekil ise hayır oyu kullandı.
Genel Kurul - 4.12.2020
Dünya Gıda Programı'ndan 2021'de 12 ülke için kıtlık uyarısı
Beasley, BM Genel Kurulunda düzenlenen Kovid-19 Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Gelecek yıl tam anlamıyla bir felaket olacak.
Genel Kurul - 4.12.2020
DSÖ'den "pandemi sonrası dünyayı daha zorlu sorunlar bekliyor" uyarısı
Ghebreyesus, BM Genel Kurulunda düzenlenen Kovid-19 Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Zengin ve güçlü ülkelerin aşı izdihamında fakir ülkelerin ezilmesine müsaade edemeyiz.
Genel Kurul - 4.12.2020
GRAFİKLİ Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı: Talat Sait Halman
1989'un Yunus Emre Yılı olarak kutlanması kararının verilmesinde rol oynadı Birleşmiş Milletlerde baş delege yardımcılığı ve ABD PEN Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürüten Halman, 1998'de Bilkent Üniversitesi'nde Türk Edebiyatı bölümünü kurdu ve yönetti. Halman ayrıca aynı üniversitede, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) yönetim kurulu üyeliği de yapan Halman, 1989'da düzenlenen 25. genel kurulda Yunus Emre'nin 750.
Genel Kurul - 4.12.2020
Son dakika haberi! İlham Aliyev, BM Genel Kurulu Kovid-19 Zirvesi'nde konuştu Açıklaması
Son dakika haber: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da yaklaşık 1 aydır ateşkese uyulduğunu belirterek, "Türkiye ve Rusya, Ortak Ateşkes İzleme Merkezi aracılığıyla ateşkesin sürdürülmesinde önemli rol oynuyor" dedi.
Genel Kurul - 4.12.2020
Pakistan Başbakanı Han'dan "Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerinin önlenmesi" çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Kovid-19 Zirvesi'ne video konferans yoluyla katılan Han, virüsün şimdiye kadar 65 milyonu aşkın kişiye bulaştığını ve 1,5 milyonun üzerinde can aldığını vurgulayarak Kovid-19 aşısının herkes için ulaşılabilir olması gerektiğini söyledi.
Genel Kurul - 4.12.2020
Japonya'dan BM Genel Kurulunda "DSÖ reformu" vurgusu
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede eleştirilen Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) yönelik "gözden geçirilme ve reform sürecinde" ülkesinin iş birliğine hazır olduğunu söyledi.
Genel Kurul - 4.12.2020
Malezya Dışişleri Bakanı, BM Genel Kurulunda "erişilebilir aşı" vurgusu yaptı
KUALA Malezya Dışişleri Bakanı Hişamuddin Hüseyin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına dair, "Ulaşılabilir, adil bir şekilde dağıtılan ve bütçeye uygun bir aşıya ihtiyacımız bulunmaktadır.
Genel Kurul - 3.12.2020
Tunus Cumhurbaşkanı Said'den Kovid-19'a karşı uluslararası iş birliği çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Kovid-19 Zirvesi'ne video mesajla katılan Said, Kovid-19 salgınıyla küresel mücadelenin önemini vurguladı.
Genel Kurul - 3.12.2020
AB salgınlarla mücadele için uluslararası anlaşma önerdi
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Kovid-19 Zirvesi'ne video mesajla konuşma yapan Michel, önerdiği anlaşmanın Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) çatısı altında hayata geçirilebileceğini söyledi.
Genel Kurul - 3.12.2020
Birleşmiş Milletler Kovid-19 Zirvesi
Guterres, BM Genel Kurulunda düzenlenen Kovid-19 Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, tüm dünyanın 1945 yılından beri karşı karşıya kaldığı ortak tehdit salgının neredeyse birinci yılına girdiğine dikkati çekti.
Genel Kurul - 3.12.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
Genel Kurul - 3.12.2020
ABD Temsilciler Meclisi, Çinli şirketlerin hisselerini ABD borsalarından çıkarabilecek yasa tasarısını onayladı
ABD'de yayımlanan New York Times (NYT) gazetesine göre, Çinli şirketlerin ABD'deki hisse endekslerinden çıkarılmasına neden olabilecek yasa tasarısı, dün, Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda oylandı.
Genel Kurul - 2.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 3 ARALIK 2020
(TBMM/10.30) 2- TBMM Genel Kurulunda Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşülmesine devam edilecek.
Genel Kurul - 2.12.2020
Çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Depozito Yönetim Sistemi vasıtasıyla 20 milyar adet içecek ambalajının yüzde 90'ını üç sene içerisinde geri dönüştürmeyi ve bu sayede enerjide ve ithalatta oluşacak azalmayla ekonomiye yılda 2 milyar lira katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Genel Kurul - 2.12.2020
Çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Çevre Ajansının kurulmasıyla dışarıdan gelecek atıkların tamamen ortadan kaldırılmasının hedeflendiğini söyledi.
Genel Kurul - 2.12.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 3-4 Aralık'ta dünya liderlerinin sanal olarak katılacağı Kovid-19 salgını, salgınla mücadele, aşı ve sosyoekonomik iyileşmenin ele alınacağı bir zirve düzenleyecek.
Genel Kurul - 2.12.2020
Kırgızistan Anayasa Odası, parlamentonun görev süresinin uzatılmasını öngören kanunun iptal istemini reddetti
Parlamento seçimlerinin anayasanın öngördüğü tarihte yapılmamasını ve mevcut parlamentonun yetki ve görev süresinin uzatılmasını öngören kanunların anayasaya aykırı olduğunu düşünen, mecliste sandalye sahibi olmayan Reforma Partisi Genel Başkanı Klara Sooronkulova ve iki gerçek kişi, Anayasa Odası'na başvurdu. Söz konusu talebi toplantısında ele alan Anayasa Odası Genel Kurulu, parlamento seçimlerinin anayasanın öngördüğü tarihte yapılmaması ile mevcut parlamentonun yetki ve görev süresini uzatılmasını öngören kanunların iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini reddetti.
Genel Kurul - 2.12.2020
İtalya'da Kovid-19 aşıları ocak ayından itibaren ücretsiz yapılacak
Speranza, parlamentonun üst kanadı Senato Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Kovid-19 salgınında vaka eğrisinde başlayan düşüşe değinerek "Durum hala çok ciddi, kesinlikle küçümsenmemeli.
Genel Kurul - 1.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 2 ARALIK 2020
(Kayseri/11.30) 1- TBMM'den Genel Kurulda, Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlanacak.
Genel Kurul - 1.12.2020
TBMM Genel Kurulu, toplantı yeter sayısı bulunamadığı için kapandı
TBMM Genel Kurulu, toplantı yeter sayısı bulunamadığı için kapandı.
Genel Kurul - 1.12.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren teklifin yasalaşması sektörü sevindirdi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, enerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin TBMM Genel Kurulunda yasalaşmasının madencilik sektörünü sevindirdiğini belirtti.
Genel Kurul - 1.12.2020
Katar: Filistin'in başkenti Kudüs olan bağımsız devlet kurma hakkını desteklediğimizi yineliyoruz
Bin Abdurrahman, Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü münasebetiyle sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında şunları kaydetti: "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü'nde Katar devleti olarak Filistin meselesindeki sağlam duruşumuzu sürdürdüğümüzü ve kardeş Filistin halkının başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma hakkını desteklediğimizi yineliyoruz." Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 29 Kasım 1977'de aldığı karar doğrultusunda, Filistin sorununun çözümüne destek vermek amacıyla 1978 yılından bu yana her yıl 29 Kasım "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü" olarak kutlanıyor.
Genel Kurul - 1.12.2020
Aralık 2020 Dünya Gündemi
Çin'de 2019'un sonlarında ortaya çıkmasının ardından dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili gelişmelerin yanı sıra Belçika'nın başkenti Brüksel'de 2 gün sürecek Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Kovid-19 özel oturumu...
Genel Kurul - 1.12.2020
GÜNDEM / 1 Aralık 2020
(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- TBMM'den Genel Kurulda, Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlanacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Genel Kurul Haberleri | Genel Kurul Haber - Haberler - Genel Kurul haberleri, son dakika genel kurul haber ve gelişmeleri burada. 4 Aralık 2020 Haberleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 18:57:31. #1.14#
title