Genel Kurul'da 'Battal İlgezdi' Tartışması

Genel Kurul'da 'Battal İlgezdi' Tartışması

Genel Kurul'da 'Battal İlgezdi' tartışmasıANKARA(İHA)- TBMM Genel Kurulunda devam eden '2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı' görüşmelerinde Ak Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında Battal İlgezdi tartışması yaşandı.

Genel Kurul'da 'Battal İlgezdi' tartışması

ANKARA(İHA)- TBMM Genel Kurulunda devam eden '2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı' görüşmelerinde Ak Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında Battal İlgezdi tartışması yaşandı.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş'un İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'yle ilgili "Ataşehir sizin yolda yürüyüşünüzün hikayesidir. Yarın iktidar olma durumuz olursa, nasıl Türkiye'nin tamamını Ataşehirleştireceğinizin bir hikayesidir bu." dedi.
Mehmet Muş'un konuşmasının ardından kürsüye çıkan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Muş'un sözlerini karşılık, "Evet, biz iktidar olursak Türkiye'nin tamamını Ataşehir gibi yapacağız. Ataşehir'de İçişleri Bakanlığı'nın müttefişleri tarafından alınan kararlar burada."dedi.
Yaşanan tartışmanın ardından söz alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir arkadaşınız olarak şunu söyleyebilirim; farklı partiler de olabiliriz. Ne olursunuz bu işin arkasında durmayın. Kim hata yapmışsa, hırsızlık yapmışsa, kendine çıkar sağlamışsa bilmenizi istiyorum ki hep birlikte bunun cezasını vermek bizim sorumluluğumuzdur. Genel başkanınızı yanıltmayın, bu işin arkasından çekin." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA