Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay Açıklaması

Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay Açıklaması

Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay Açıklaması
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tunca Toskay, MHP Olarak Sokak Eylemlerinden, Kargaşadan, Çatışmadan Kesinlikle Uzak Durmaya Özen Gösterdiklerini Belirtti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tunca Toskay, MHP olarak sokak eylemlerinden, kargaşadan, çatışmadan kesinlikle uzak durmaya özen gösterdiklerini belirtti.

MHP Genel Başkan Yardımcıları Tunca Toskay ve Münir Kutluata, milletvekilleri Mehmet Günal, Emin Haluk Ayhan, Behiç Çelik, Metin Ergun ve Recep Taner ile birlikte MHP Denizli İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek basın toplantısı düzenlediler.

Türkiye'nin 81 ilinde de güvenlik sorunu yaşandığını öne süren Tunca Toskay, devletin sokaklarını terör örgütüne teslim ettiğini iddia etti.

"Genel başkanımızın açıklamalarını dikkatle takip ederseniz, bu konu üzerinde çok hassasiyetle duruyor" diyen Toskay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz MHP olarak sokak eylemlerinden, kargaşadan, çatışmadan kesinlikle uzak durmaya itina ve özen gösteriyoruz. Bütün politikalarımızda zaman zaman partimizin siyasi çıkarlarına ters düşse de, bu hedefe yönelik olarak çok sağduyulu davranmaya gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki seçime kadar Türkiye'nin son derece sakin, çatışmadan uzak, yapay ve gerginlik yaratan gündemlerden uzak bir şekilde yaşamasını ve seçimin sağlıklı bir ortamda geçmesini arzu ediyoruz. 2007 yılındaki sanal bazı şeyleri tartışarak değil ekonomiyi, terörü, dış politikayı, vatandaşın gerçek gündemindeki konuları tartışarak, vatandaşın bu konularda sağlıklı bir şekilde sandığa gitmesini sağlayacak bir seçim ortamını yaşarız diyoruz. Biz MHP olarak gerginlikten uzak, gerçek gündemi tartışmaya özen göstereceğiz. Bütün siyasi partilerin de özenli olmalarını bekliyoruz."

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın 'Finans sektörü ile ilgili 2001 krizinden sonra yapılan her şeyi biz yaptık. Bizden evvelki hükümet hiçbir şey yapmadı" açıklamasına atıfda bulunan Toskay, şu ifadeleri kullandı:

"Ben bu kadar yıldır siyasetteyim. Türk siyasi hayatımda bu derece inkarcılığı ilk defa görüyorum. Bu kadar inkarcı birini görmedim. Böyle bir inkarcılık, somut deliller ortadayken hiç kimseye nasip olmadı, bunu Sayın Ali Babacan başardı. Hiçbir şey yapmadıkları dedikleri tarihlerde, Bankalar Kanunu'nu, 57. hükümet meclisin ilk kanunu olarak çıkardı. Krizin hemen akabinde bütün kamu bankalarının yönetimi değiştirildi. Özerklikleri sağlandı ve profesyonel yöneticiler atandı. Bütçede mali disiplini sağlamak için 69 adet parçalı fonun bir ikisi hariç tamamı kapatıldı. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu bizim dönemimizde kuruldu. Bugün sağlam dedikleri bankacılık sisteminin denetlenmesi bu dönemde yapıldı. Merkez Bankası'nın bağımsızlığını sağlayan kanun 57. hükümet tarafından çıkarıldı. Eğer bunlar yapısal reformlar değilse, Babacan'ın çıkıp kendi çıkardıkları kanunları söylemesi gerekir."

-"ENGİN ALAN PAŞA BİZİM İÇİN SON DERECE DEĞERLİ BİR İNSAN"-

Basın toplantısında bir basın mensubunun "Balyoz sanığı emekli Korgeneral Engin Alan'ın görevde bulunduğu dönemde başörtülü kızları fişlettiğine dair çıkan belgelerden sonra partilerinden aday gösterilmesinin parti tabanını rahatsız edip etmeyeceği' sorusuna da Toskay, "Yargıya intikal etmiş konular. Doğruluğu son derece şaibeli konular. Engin Alan Paşa bizim için son derece değerli bir insan. Güneydoğu'da canını ortaya koyup, terör örgütüyle mücadele etmiş Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emekli olmuş son derece değerli bir generali, onu da kimseye söz ettirmeyiz" görüşünü dile getirdi.

Toskay, "yandaş ve tetikçi" olarak nitelediği medyanın bir kesiminin kendi partilerinin haberlerine yer vermemesi nedeniyle MHP'nin sesini duyurmakta güçlük çektiğini ifade ederek, bu açığı kapatmak için sahaya indiklerini söyledi.

- DENİZLİ

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title