Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Başesgioğlu, Kayseri'de

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Başesgioğlu, Kayseri'de

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Kayseri'de 2 Bin 700 Metre Yükseklikteki Erciyes'in Süt Donduran Yaylası'nda Nikah Şahitliği Yaptı.

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Başesgioğlu, Kayseri'de

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Kayseri'de 2 bin 700 metre yükseklikteki Erciyes'in Süt Donduran Yaylası'nda nikah şahitliği yaptı.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Kayseri'ye gelen Bakan Başesgioğlu, 2 bin 700 metre yükseklikteki Erciyes'in Süt Donduran Yaylası'na çıktı. Burada Boydak Holding tarafından yaptırılan dağevi açılışını gerçekleştiren Bakan Başesgioğlu, daha sonra Dağcılık Federasyonu İl Başkanı İsmail Yılmaz'ın kızı Yasemin Yılmaz'ın nikah şahitliğini yaptı. Babası gibi dağcı ve kayakçı olan Yasemin Yıldız, Miraç Aydın'la hayatını birleştirdi. Genç çiftin nikahını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki kıyarken, evlilik cüzdanı Bakan Başesgioğlu tarafından Yasemin Yılmaz'a verildi.

Dağcı olduğu için nikahını da dağda kıydırdığını belirten Yılmaz evlendikten sonrada Erciyes'e zirve yapmaya devam edeceğini söyledi.

Genç çifte mutluluklar dileyen Başkesgioğlu, dağcılık sporunun zor ve zahmetli bir spor olduğunu belirtti.

Türkiye'de bu alanda özellikle son yıllarda büyük gelişmelerin yaşandığını aktaran Başesgioğlu, sürekli sanayisiyle gündeme gelen Kayseri'nin de artık spor alanında gündeme gelmeye başladığını vurguladı.

Yapılan yatırımların meyvesini vermeye başladığını belirten Başesgioğlu, ilerleyen yıllarda Kayseri'nin sporun merkezi olacağını söyledi.

Boydak Holding tarafından yaptırılan dağ evinin dağcılık sporuna çok büyük katkı sağlayacağına inandığını aktaran Başesgioğlu, hayırseverlerin bu alanlardaki yatırımlara ağırlık vermeleri gerektiğini dile getirdi.

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ise ilk defa özel sektör tarafından 2 bin 700 metre yüksekliğe dağ evi yaptırıldığını kaydetti.

Yaklaşık 200 bin YTL'ye mal olan dağevi inşaatının 4 ay kadar sürdüğünü belirten Boydak, tesiste dağcıların hem antrenman yapabileceğini hem de tırmanış yapanların konaklayabileceğini söyledi.

Benzer bir tesisinde Ali Dağı'na yapacaklarını ifade eden Boydak, kendisinin de dağcı olduğunu belirterek, bu alana daha fazla yatırım yapacaklarını vurguladı.

Murat Başesgioğlu, Süt Donduran Yaylası'nda kamp kuran dağcılarla birlikte kısa bir yürüyüşte gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, Bakan Başesgioğlu'na belediyeleri tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasında birinci olan fotoğrafı hediye etti.

Kaynak: CHA