Gençlik Derneği Ayvacık'ta Zaferi Kutlayacak

Gençlik Derneği Ayvacık'ta Zaferi Kutlayacak

Gençlik Derneği Ayvacık Şubesi Çanakkale Deniz Zaferi'nin 92. Yıldönümünü, Düzenleyeceği Film Gösterimi, Folklor Gösterisi ve Konferansla Kutlayacak.

Gençlik Derneği Ayvacık'ta Zaferi Kutlayacak

Gençlik Derneği Ayvacık Şubesi Çanakkale Deniz Zaferi'nin 92. yıldönümünü, düzenleyeceği film gösterimi, folklor gösterisi ve konferansla kutlayacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik Derneği Ayvacık Şube Başkanı Engin Ören, Çanakkale Savaşlarını kazanan ve burada kahramanlık yazanların gençler olduğunu belirterek, "İstanbul Üniversitesi'nin, Galatasaray Lisesi'nin, İstanbul Erkek Lisesi'nin burada şehit olan mensupları ile buraya Anadolu'nun dört bir tarafından gelen insanların büyük çoğunluğu gençlerdir. Bu savaşın gençler tarafından daha iyi anlaşılması ve dersler çıkarmasını önemli görüyoruz. Bunun için böyle bir etkinlik düzenlemiş bulunuyoruz. Etkinliğimize katkı sunan Ayvacık Belediye Başkanı Ünal Şahin ile Ayvacık Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Abay'a ve Okutman Şakire Polat'a şükranlarımızı sunuyor, tüm gençlerimizi düzenleyeceğimiz etkinliğimize bekliyoruz" dedi.

24 Mart Cumartesi günü 16.00'da Ayvacık Belediye Başkanlığı ve Ayvacık Meslek Yüksekokulu işbirliğinde Ayvacık Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan etkinlikte ilk olarak Ayvacık Gençlik Derneği tarafından folklor gösterisi gerçekleştirilecek. Folklor gösterisinin ardından hazırlayıcılığını Prof. Dr. Mete Tunçoku'nun yaptığı Çanakkale Savaşları ile ilgili dia-film gösterimi yapılacak. Program çerçevesinde Üniversite Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanı Şakire Polat ise Çanakkale Savaşları konulu bir konferans verecek. Okutman Şakire Polat tarafından verilecek konferansta, Ayvacıklı gençlere, Çanakkale Savaşlarının çıkış nedenlerini, nasıl geliştiğini ve sonuçlarını aktarılacak.

(AÖ-MŞ)

23.03.2007 16:30 TSİ