Gençlerden Ecdada Mektup

Gençlerden Ecdada Mektup

Gençlik ve Spor Bakanlığının "Gençlerden Ecdada Mektup" yarışmasının 2.'sinin düzenlediği bildirildi.

Gençlerden Ecdada Mektup

Gençlik ve Spor Bakanlığının "Gençlerden Ecdada Mektup" yarışmasının 2.'sinin düzenlediği bildirildi.

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada,Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "Gençlerden Ecdada Mektup" yarışmasının ikincisini düzenleyeceği belirtildi.

Yarışma ile gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak, tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunun toplumda yerelleşmesini sağlamak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlandığı ifade edilen açıklamada,  Sinop'ta yarışmaya katılmak isteyen 14-29 yaş arası gençlerin 3 Ocak - 28 Mart 2014 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

Ecdadımız (Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet, Hz. Mevlana, Yunus Emre), Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale-Malazgirt Zaferi konu başlıklarıyla gerçekleşecek yarışmanın başvuru formuna ve yarışma afişine http://genclerdenecdadamektup.gsb.gov.tr/adresinden ulaşılabileceği kaydedildi. - Sinop