Gençlerden Bekir Madan'a Ziyaret

Gençlerden Bekir Madan'a Ziyaret

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Gençleri; Kültür, Sanat, Edebiyat ve Spor'da iz bırakan simalarla buluşturmaya devam ediyor.

Gençlerden Bekir Madan'a Ziyaret

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından organize edilen "Tanınmış Sima Ziyaretleri" kapsamında bu hafta da Bekir MADAN'a ziyaret gerçekleştirildi. Program kapsamında Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet TIĞLI, Gençlik Liderleri ve üye gençlerle birlikte Bekir MADAN'ı evinde ziyaret etti.

Madan'ın evinde sıcak aile ortamında gerçekleştirilen ziyarette, Bekir Madan'ın annesi ve babası, gençlerle bir süre sohbet etti. Bekir Madan doğumdan sonra vurulan hatalı iğne sonucu engelli kaldı. Okuma-yazmayı babası sınıf öğretmeni Talib Madan tarafından öğretilen Bekir Madan, ortaokulu dışarıdan bitirdikten sonra, eğitim hayatına şimdi de açık lise okuyarak devam ediyor. Madan'ın yazdığı yazılar, şiirlere nasıl başladığını anlatan baba Talib MADAN, Bekir Madan'ın Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi'nde tek eliyle seramik eserler ürettiğinden de bahsetti. Bekir Madan'ın yazdığı "Anneme"şiirinin, Mahmut Atalay Gençlik Merkezi üye gençleri tarafından okunmasının ardından duygusal dakikalar yaşandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan ve yerelde Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından organize edilen, gençlerin geleceğe dair motivasyonlarını arttırmak amacıyla sürdürülen 'Tanınmış Sima Ziyaretleri' kapsamında düzenlenen programların devam edeceğini bildiren Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet TIĞLI bütün gençlerimizi Gençlik Merkezine davet etti.