Gençlerbirliği, Trabzonspor'a Şans Tanımadı

Turkcell Süper Lig'in 14. Haftasında Gençlerbirliği, Trabzonspor'u Ankara 19 Mayıs Stadı'nda 2-1 Mağlup Etti. Gençlerbirliği, Mehmet Çakır'la Karşılaşmanın 2. Yarısında Bir Penaltı Atışından Faydalanamazken, Trabzonspor Üst Üste 6. Deplasman Maçında da Galibiyet Alamadı.

Gençlerbirliği, Trabzonspor'a Şans Tanımadı

Turkcell Süper Lig'in 14. haftasında Gençlerbirliği, Trabzonspor'u Ankara 19 Mayıs Stadı'nda 2-1 mağlup etti. Gençlerbirliği, Mehmet Çakır'la karşılaşmanın 2. yarısında bir penaltı atışından faydalanamazken, Trabzonspor üst üste 6. deplasman maçında da galibiyet alamadı.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını belirterek, "Teknik heyet ve futbolcularımı kutluyorum. Güzel bir galibiyet aldık. Güzel futbolun yanında Trabzonspor gibi güçlü bir rakibi daha farklı yenebilirdik. Penaltı kaçırdık ve birçok pozisyonu değerlendiremedik. Önemli olan 3 puandı. Gençlerbirliği içinde bulunduğu korkulu rüyadan uyanacak ve sezonun ikinci yarısında çok daha iyi futbol izlettirecek" diye konuştu.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, aldıkları galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, "Trabzonspor karşısında çok iyi mücadele ettik. Takım olarak sahada bir bütündük. Olması gereken buydu ve bu beni çok mutlu etti. Bunun sinyallerini Gaziantepspor maçında almıştık. Trabzonspor karşısında her iki yarıda da üstün olan taraf bizdik. Çok pozisyon kaçırdık. Maçın son bölümlerinde Trabzonspor yüklense de sahadan galibiyetle ayrıldığımız için mutluyuz. Takım olduğumuz zaman hiçbir sorun

olmaz" dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise, istedikleri oyunu oynayamadıklarını belirterek, "Takım olarak önde oynamaya ve oyunu kontrol etmeye çalışıyoruz. Ancak bunu bir türlü başaramıyoruz. Mevcut oyuncuların yapısıyla oynatmak istediğimiz format birbirine uymuyor. Beklenen Trabzonspor'u izletmek için belli bir süre lazım. İstenilen oyunu oynamamız için elimizdeki oyunculardan hariç başka oyunculara da ihtiyacımız var. Elimde yıpranmış bir kadro var. Seçimlerin ardından değişim için gerekeni

yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kırmızı-siyahlı futbolcular, Erhan Güven, Eren Aydın, Tolga Doğantez ve Tuna Üzümcü, Trabzonspor karşısında sahaya galibiyete inanarak çıktıklarını ve güzel bir futbolun ardından güçlü rakiplerini yendikleri için mutlu olduklarını ifade ederek, başarılı sonuçlar almaya devam edeceklerini söyledi.

Bordo-mavili oyuncular, Ahmet Şahin, Ömer Rıza ve Ayman Abdelaziz, istediklerini oyunu bir türlü oynayamadıklarını belirterek, ligin ilk yarısında kalan 3 maçtan galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi.

(EKO-MFS-MFS-S)

Kaynak: İHA