Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bakkal, "Konyaspor maçı bizim için viraj maçı"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, takımın başına geldiğinden itibaren takımda gözle görülür iyileşmeler yaşandığını belirterek, ligde oynayacakları Konyaspor maçının da kendileri için bir viraj maçı olduğunu söyledi.

...

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bakkal,

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, takımın başına geldiğinden itibaren takımda gözle görülür iyileşmeler yaşandığını belirterek, ligde oynayacakları Konyaspor maçının da kendileri için bir viraj maçı olduğunu söyledi. Kulüb binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında Teknik Direktör Mesut Bakkal, Gençlerbirliği'nde tekrar takımın başına gelişiyle olumlu bir sinerji oluştuğunu ve bunun takımın oynadığı futbolda gözle görülür iyileşmeler sağladığını belirtti. Son haftalarda aldıkları ardı ardına galibiyetlerle üst sıralar tırmanmaya başladıklarını dile getiren Bakkal, ''Takımın çalışmasından memnunum. Zaten daha önce de görev yaptığım için futbolcularla birbirimizi iyi tanıyorduk. Oynadığımız maçlara bakıldığı zaman eksik futbolculara rağmen çok iyi maçlar çıkardık. Bu da gösteriyor ki takımdaki herkes oynayabilecek durumda. Olmayan arkadaşların eksikliğini hissettirmiyorlar'' dedi. Ligde bu hafta oynayacakları Konyaspor maçının kendileri için çok önemli olduğuna dikkat çeken Bakkal, ''Konyaspor maçı bizim için adeta bir final maçı. Bu maç bizim için o kadar önemli ki Fortis Türkiye Kupası'nda oynayacağımız Adana Demirspor maçını bile unutup sadece bu maça motive olduk. Bizim için çok önemli bir viraj olan bu maçı kazanırsak önümüzdeki zorlu maçlara daha rahat çıkacağız. Şu an bizim planlarımızda maç maç ilerlemek var. İlk hedef Konyaspor maçını kazanıp biraz olsun rahatlamak. Daha sonra alacağımız galibiyetler de bize hedef koyma yolunda önemli bir unsur teşkil edecek.'' diye konuştu. Toplantıda hazır bulunan futbolculardan Mehmet Nas da, takımdaki başarı grafiğinin yükselmesinin Mesut Bakkal'ın gelişiyle birlikte başladığını ifade ederek, ''Bizi bizden daha iyi tanıyan bir hocayla iyi bir çıkış yakaladık. Şu anda ligdeki durumumuz iyi değil. Ancak üst üste aldığımız galibiyetler bizi biraz rahatlattı. Öncelikle yükselen bu grafiğimizin bizi kötü durumdan kurtarıp Gençlerbirliği'ni layık olduğu yere getireceğine inancımız tam. Bu çalışmayla ve bu tempoyla Konyaspor'u yenip çıkışımızı sürdüreceğiz'' dedi.

Savunma oyuncusu Tuna Üzümcü ise, Mesut Bakkal'ın gelişiyle 3'er maçlık periyotlarla kısa hedefler koymayı planladıklarını belirterek, ''Artık iyi çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi Gençlerbirliği'nde arkadaşlık çok iyi durumda. Konyaspor maçıyla başlayan seri galibiyetlerle üst sıralara çıkmayı hedefliyoruz'' ifadelerini kullandı. Bu arada Gençlerbirliği takımı hafta sonu evinde oynayacağı Konyaspor maçının hazırlıklarına devam ediyor. Beştepe Tesislerinde yapılan antrenmanda futbolcuların oldukça neşeli oldukları görüldü.

Kaynak: CHA