Gençlerbirliği Oftaşspor Grubu Lider Bitirdi

Gençlerbirliği Oftaşspor, Fortis Türkiye Kupası D Grubu'nda Galatasaray'ı 3-0 Mağlup Ederek, Gruptan Lider Olarak Çeyrek Finale Yükseldi.

Gençlerbirliği Oftaşspor Grubu Lider Bitirdi

Gençlerbirliği Oftaşspor, Fortis Türkiye Kupası D Grubu'nda Galatasaray'ı 3-0 mağlup ederek, gruptan lider olarak çeyrek finale yükseldi.

Maç sonrası basın toplantısı düzenleyen Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, sahada çok kötü bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, oynadıkları futboldan utanç duyduğunu söyledi. Kendilerine fazla güvenerek sahaya çıktıklarını vurgulayan Feldkamp, "Takımımın oynadığı futboldan utanç duyuyorum. Kendimizi büyük, rakibimizi küçük görünce mağlup olduk. Böyle zihniyetle maç kazanılmaz" diye konuştu. Feldkamp, üzerinde çalışmalarına rağmen yedikleri iki golün korner sonrası kontra ataktan

geldiğini ifade etti. Kadronun yetersiz kaldığını söyleyen Feldkamp, "Takımda değiştireceğim oyuncu yok. Aynı kadroyla Pazar günü Ankaragücü'ne karşı oynayacağız. Az futbolcum olduğu için onları eleştirmeyeceğim. Önümüzdeki günlerde takıma sakatlıktan dönecek futbolcuların dışında yeni oyuncular katılmazsa, ligi ilk 3 sırada bitiremeyiz" ifadelerini kullandı. Alman teknik adam, yöneticilerin transfer çalışmalarının sürdürdüğünü ve takıma yeni futbolcu katılacağına inandığını da kaydetti.

Gençlerbirliği Oftaşspor Teknik Direktörü Osman Özdemir ise, haklı bir galibiyet aldıklarının altını çizerek, "Böyle bir gruptan lider çıkmak çok güzel. Kupada çeyrek finale kalmak kulübün ve futbolcuların geldiği nokta için iyi. Bu yolun nereye varacağını bilemeyiz. Grup maçlarındaki performansımızı eleme maçlarında da göstermek istiyoruz. Galatasaray karşısında iyi oynadık. Çok pozisyona girdik ve hak ettiğimiz bir galibiyet aldık" diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gençlerbirliği Oftaşspor Kulübü Başkanı Turgay Kalemci, aldıkları galibiyetten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Galatasaray gibi bir rakibi 3-0 mağlup etmenin önemli olduğunu hatırlatan Kalemci "Kupada finali hedefliyoruz. İyi bir maç izlettik. Keşke tribünler daha kalabalık olsaydı. Biz, gelecekteki şampiyonluğun temelini attık. Ankaralılardan takımlarına daha fazla sahip çıkmalarını istiyoruz" dedi.

Kırmızı-siyahlı ekibin gollerini atan oyuncular Sandro Da Silva ve Serkan Atak, sahaya beraberlik için değil galibiyet için çıktıklarını ve Galatasaray gibi bir rakibi 3-0 mağlup ettikleri için mutlu olduklarını söyledi. Galatasaraylı oyuncular ise maçtan sonra herhangi bir açıklama yapmadı.

(EKO-AC-NÇ-S)