Gençlerbirliği'nin Rakibi Kayserispor Oldu

Gençlerbirliği'nin Rakibi Kayserispor Oldu

Kayserispor, Fortis Türkiye Kupası Yarı Final İlk Maçında Deplasmanda 3-0 Yendiği Çaykur Rizespor'u Kendi Sahasındaki Rövanş Maçında da 4-1 Mağlup Ederek, Finalde Gençlerbirliği'nin Rakibi Oldu.

Gençlerbirliği'nin Rakibi Kayserispor Oldu

Kayserispor, Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında deplasmanda 3-0 yendiği Çaykur Rizespor'u kendi sahasındaki rövanş maçında da 4-1 mağlup ederek, finalde Gençlerbirliği'nin rakibi oldu.

Kayserispor Yardımcı Antrenörü Cüneyt Dumlupınar, maçın ardından yaptığı açıklamada, Türkiye Kupası'nda finale kaldıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, 'Hedefimiz olan kupada kazanarak finale kaldığımız için çok mutluyuz. Bu yağmur altında bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Sezon başında koyduğumuz Türkiye Kupası hedefini kazanmak için önümüzde artık bir maç var. İzmir'de oynanacak olan final maçına bizi destekleyen herkesi ve bütün Kayserilileri bekliyoruz. Çaykur Rizespor'a da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum' dedi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca ise yaptığı kısa açıklamada, maçta kötü bir oyun ortaya koyduklarını kaydederek, Kayserispor'u haklı galibiyetinden dolayı kutladığını söyledi.

Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Yücel Şahin, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, 'Yağmur altında gelip bizi destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah kupayı alıp, bu şehre armağan etmek istiyoruz. Biz, rakibimizin Galatasaray olmasını istiyorduk. Çünkü bizim için onların elinden kupayı almak ayrı bir keyif olurdu. Ama Gençlerbirliği çıktı. Bizim için hiç fark etmez, onları da mağlup edip kupayı Kayseri'ye getirmek istiyoruz.

Biz maçın taraftarımız açısından İstanbul'da oynanmasını istiyoruz. Bunu federasyondan talep edeceğiz. Federasyon nasıl bir yol izler bilemiyorum, ama İzmir'de de olsa bizim için fark etmez' dedi.

Kayserisporlu futbolcu Ragıp Başdağ, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, 'Bizim için tek hedef kaldı, o da kupa. İlk maçta zaten iyi bir skor almıştık. Burada da galip gelerek, finale çıkmayı hak ettik. İnşallah, kupayı Kayseri'ye getireceğiz. Bundan sonraki bütün çalışmalarımız kupayı kazanmak için olacak' dedi.

Sarı-kırmızılı bir diğer futbolcu Koray Çölgeçen ise, 'Bugün çok iyi oynadık. Bizim hedefimiz zaten kupaydı. Bunu da gerçekleştirmek için sezon başından beri çok iyi çalışıyorduk. İnşallah, 7 Mayıs'ta İzmir'den kupayı Kayseri'ye getirip, bu müthiş taraftara ve bu güzel şehre armağan edeceğiz' dedi.

Kayserisporlu futbolcu Aydın Toscalı da, 'Bugün yağmurlu havada bizim yanımızda olan bütün taraftara teşekkür ediyorum. Geçen maçta biraz sitemli davranmışlardı. Kötü laflar ve kötü küfürler söylemişlerdi. Ama bizim işimiz bu çıktık, galip geldik. Bizi yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyorum. Kayseri halkına final hayırlı olsun. İnşallah, kupayı Kayseri'ye getiririz' diye konuştu.

Kayserispor takım kaptanı Mehmet Topuz ise, 'Kupayı kazanırsak Kayseri'nin tarihinde ilk defa kupa şehre gelecek. Sezon başında hocamız sürekli 'Kupa Kayseri'ye gelecek' diye söylemişti. Biz de bu yolda inandık ve inşallah hep beraber kupayı kaldıracağız' ifadelerini kullandı.

(SE-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA