Gençlerbirliği'nde Samet Aybaba Dönemi Başladı

Gençlerbirliği, Sezon Sonuna Kadar Samet Aybaba ile Anlaştı.

Gençlerbirliği'nde Samet Aybaba Dönemi Başladı

Gençlerbirliği, sezon sonuna kadar Samet Aybaba ile anlaştı. Mesut Bakkal'ın dün görevinden istifa etmesinin ardından yönetim, Bursaspor'daki görevinden ayrılan Samet Aybaba ile anlaştı. Sabah takımla ilk antrenmanına çıkan tecrübeli teknik adam, daha sonra kendisini kulübe bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Törende hazır bulunan Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, geçen sezon Mesut Bakklal ile yapılan törendeki konuşmasını hatırlatarak, "Uzun vadeli imzalar atmak istediğimizi ama Türkiye'de maalesef bunun gerçekleşmediğine dikkat çekmiştik. Ancak bu olmuyor. İnşallah bir gün Avrupa ülkelerini örnek alırız. Samet Aybaba ve ekibiyle ilgili çok fazla söze gerek yok. Bize Türkiye Kupası'nı kazandırmış bir teknik adam" dedi.

Sekiz yıl önce yine böyle bir dönemde takımı devraldığını ifade eden Samet Aybaba, "O zaman Gençlerbirliği 14.sıradaydı. Sonra ligi 5.sırada tamamladık ve ardından da Türkiye Kupası'nı kazandık. İstikrar ve sistem olarak Türkiye'nin önemli kulübündeyim. Bir an önce takımı toparlayıp, hak ettiği yere getirmek istiyoruz. Mesut hocamıza teşekkür ediyorum. İyi çalışmış bir ekip buldum" diye konuştu.

Beşiktaşlı olmanın sıkıntılarını yaşadığını belirten Aybaba, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bursa'da sırf Beşiktaş kökenli olmanın sıkıntısını yaşadım. Bu nedenle de kimseye yaranamadım. Türk teknik adamlarla ilgili çok takım değiştiriyorlar diye bir söylem var. Ben bunlara sizlerden daha çok şaşırıyorum. Çünkü, Türkiye'de sistemi en iyi siz biliyorsunuz. Malesef antrenörler, dışarıda birkaç taraftarın, yönetim içinde 2-3 hoca muhalifinin oyuncağı haline getiriliyorlar. Bu değişikliklerden çok rahatsız oluyorum. Bu konuda önemli değişiklikler yapılması, bizlere sağlıklı çalışma ortamları sunulması gerekir."

(CİHAN)