Gençler bu festivalde buluşacak

Gençler bu festivalde buluşacak

15.10.2019 12:11 | Son Güncelleme: 15.10.2019 12:16
Gençler bu festivalde buluşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ıncı yılı kapsamında 'Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali' gerçekleştirilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ıncı yılı kapsamında 'Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali' gerçekleştirilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 26-29 Ekim tarihleri arasında Kocaeli'nin birçok merkezinde birbirinden farklı etkinliklerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ıncı yılı kutlamalarına kutlayacak. Kutlamalar kapsamında Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali düzenlenecek. Lise ve üniversite gençliğinin yer alacağı festivalde etkinlikler, gösteriler, tanınmış sanatçılar ve konserler yer alacak. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Şube Müdürlükleri koordinasyonunda bu yıl ikincisi düzenlenen festivale, katılımın yoğun olması bekleniyor.

Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali, İzmit Milli İrade Meydanı, Uluslararası Fuar Merkezi, Seka Uçurtma Tepesi ve Kent Meydanı başta olmak üzere birçok merkezde düzenlenecek. Dört gün sürecek festivalde gençler için Uluslararası Fuar Merkezi'nde bir dizi etkinlik planlaması yapıldı. Planlanan etkinlikler arasında gençlerin ilgisini çekebilecek birçok hazırlık yapıldı. Sanal gerçeklik uygulamaları, video oyunları, Dijital etkinlikler başta olmak üzere gençlerin ilgisini çekebilecek etkinlikler yapılacak. Festival boyunca Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi gibi birçok kurum ve kuruluş kurdukları stantlar ile festivalde yer alacak.

Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali kapsamında Spor İl Müdürlüğü, Atletizm Federasyonu, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ödüllü Cumhuriyet Koşusu 26 Ekim tarihinde Sekapark'ta gerçekleştirilecek. 29 Ekim Salı günü saat 18.30 başlayacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü, Merkez Bankası'ndan başlayarak Milli İrade Meydanı'nda son bulacak. Cumhuriyet yürüyüşüne motor kulüpleri, halk, sporcular, STK'lar, üniversite kulüpleri, gençler ve protokolün katılım göstermesi bekleniyor.

Festival kapsamında Kocaeli Kent Meydanında birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleşecek. 29 Ekim Salı günü gerçekleşecek olan etkinliklerde; Cumhuriyet Karma Sergisi, Müzik Performansları, Halk Oyunları ve El Sanatları Uygulaması yapılacak. Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivalinde gençler için tüm ayrıntılar düşünüldü. 29 Ekim Salı günü Milli İrade Meydanında gençler için Açık Hava Sineması gösterimi yapılacak. Festival boyunca MFÖ, Ceza, Yüksek Sadakat ve İlyas Yalçıntaş konserleriyle Cumhuriyet kutlamalarına renk katılcak. Ayrıca Güven İslamoğlu, Hayrettin ve Ömer Başdoğan (Nalet Bebe) söyleşileriyle kutlamalarda gençlerle buluşacak.

Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivaline katılımın yoğun olması bekleniyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüsler KOÜ Umuttepe Yerleşkesi ve şehrin diğer noktalarından festival alanlarına ring seferleri yapacak. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title