Gençler 19 Mayıs'ı RTÜK Şöleni ile Kutladı

Gençler 19 Mayıs'ı RTÜK Şöleni ile Kutladı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile Atatürk'ü Anma, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda gençler için bir şölen düzenledi.

Gençler 19 Mayıs'ı RTÜK Şöleni ile Kutladı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile Atatürk'ü Anma, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda gençler için bir şölen düzenledi. Şölende yaklaşık 3 bin genç şarkıcı Petek Dinçöz ve Kutsi'nin şarkılarıyla doyasıya eğlendi.


RTÜK'ün Medya Okuryazarlığı Projesini ve Akıllı İşaretler Uyarı Sistemini gençlere tanıtmak amacıyla Anadolu Gösteri Merkezi'nde düzenlediği gençlik şölenine RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Balta da katıldı. Ankara'daki her liseden en başarılı 10'ar öğrencinin de katıldığı şölen, Ankara Abidin Paşa Lisesi Karadeniz Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisiyle başladı. Şölende gençler şarkıcı Kutsi ve Petek Dinçöz'ün şarkılarıyla doyasıya eğlenirken salondaki Türk bayrakları, RTÜK'ün, 444 1 178 İletişim Merkezi'ni, Akıllı İşaretler Uyarı Sistemi'ni ve Medya Okuryazarlığı Projesi'ni tanıtan ve Atatürk'ün gençlerle ilgili sözlerinin yazılı olduğu afişler dikkati çekti. Yaklaşık 3 bin gencin katıldığı şölen TRT 2'den naklen yayınlandı.

RTÜK BAŞKANI AKMAN: "GENÇLERİN TV'NİN OLUMSUZ ETKİLERİNDEN EN AZ ZARARI GÖRMESİNİ İSTİYORUZ"

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Balta, şölenin açılışında yaptığı konuşmada, Atatürk'ün verdiği kurutuluş mücadelesinin öneminden söz etti. Murat Bey Balta, gençlere seslenerek "Mustafa Kemal Atatürk'e layık olmanız gerekiyor ve bunun için, sizler için büyükleriniz ellerinden geleni yapacaklardır. Ancak siz de Türk Milleti'ni dünya ailesi içinde bir numara yapmaya söz veriyor musunuz?" diyerek gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.


RTÜK Başkanı Zahid Akman ise, özellikle medya okur yazarlığı projesini gençlere anlatmak, gençlerin medyaya daha eleştirel bakmalarını sağlamak amacıyla böyle bir şöleni düzenlediklerini belirterek şunları söyledi:


"Televizyon izlemenin ciddi bir iş olduğunu biliyoruz. Medya okur yazarlığı derslerinin aileler tarafından tercih edilmesini, gençlerin televizyonun olumsuz etkilerinden en az zarar görmesini istiyoruz. Yani sizlerle birlikte geleceği inşa ediyoruz. Biz sizlerle birlikteyiz, sizinleyiz ve sizler de iyi ki varsınız."(ANKA)


(DNZ/ZG)

Kaynak: ANKA