Genç Kızı Kaçıran Kamyoncu Cep Telefonu Sinyali ile Bulundu

Genç Kızı Kaçıran Kamyoncu Cep Telefonu Sinyali ile Bulundu

Manisa'dan Antalya'nın Alanya İlçesine Evlenmek Vaadiyle 17 Yaşındaki Kızı Kaçıran Kamyon Şoförü, Tutuklandı. Kız İse Antalya Islah Evi'ne Gönderildi. Kamyoncu ve Genç Kızın Kaldığo Ev, Cep Telefonu Sinyallerinden Tespit Edildi.

Genç Kızı Kaçıran Kamyoncu Cep Telefonu Sinyali ile Bulundu

Manisa'dan Antalya'nın Alanya ilçesine evlenmek vaadiyle 17 yaşındaki kızı kaçıran kamyon şoförü, tutuklandı. Kız ise Antalya Islah Evi'ne gönderildi. Kamyoncu ve genç kızın kaldığo ev, cep telefonu sinyallerinden tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre, Manisa'da kamyon şoförlüğü yapan E.U. (24) isimli şahıs, Ö.A. (17) isimli kızı evlenmek vaadiyle Alanya'ya kaçırdı. Şoför ve kız, E.U'nun Alanya'da bulunan akrabasının evinde kalmaya başladı. Ö.A. isimli genç kız, Alanya'ya kaçtığı söylemek için cep telefonuyla ailesini aradı. Kızın ailesi ise kızlarının Alanya'ya kaçırıldığını polise haber verdi.

Manisa polisi ise durumu Alanya polisi ve jandarmaya bildirdi. Cep telefonu numarasından yola çıkan polis ve jandarma ekipleri, telefon sinyallerinden kamyoncu ve kızın kaldığı evi tespit etti. Kamyoncu, yakalanarak gözaltına aldı.

Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı'nda ifadeleri alınan kamyoncu ve genç kız, Alanya Adliyesi Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Kamyoncu E.U., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilirken yaşı küçük olan Ö.A. ise Antalya Islah Evi'ne gönderildi.

Manisa'da kamyon şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan E.U.'nun evli olduğu, eşinden boşanmak için dava açtığı öğrenildi.

Kaynak: CHA