Genç Kanatlar Uçaklarını Tanıttı

Genç Kanatlar Uçaklarını Tanıttı

Türk Hava Kurumu (THK) Yenişehir Şubesi, öğrencilerin tasarladıkları model uçakların tanıtımını yaptı.

Genç Kanatlar Uçaklarını Tanıttı

Türk Hava Kurumu (THK) Yenişehir Şubesi, öğrencilerin tasarladıkları model uçakların tanıtımını yaptı.


Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve öğretmenlere yapılan çalışmaları anlatan THK Şube Başkanı Ziya Mançolar, model uçak yapımına öğrencilerin daha fazla ilgisini çekmeyi amaçladıklarını belirtti.


Şube bünyesindeki Genç Kanatlar Ekibi'nin 36 üyesi bulunduğunu söyleyen Mançolar, "Atölyemizde kurslar düzenliyor ve öğrencilerimizin bu alana ilgisini çekmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar model uçak kurslarımıza bin 200 öğrencimiz katıldı. Sayının artarak daha çok öğrencimizin Genç kanatlar Ekibi'ne katılmasını hedefliyoruz" dedi.


Genç Kanatlar ekibinin Bursa'da yapılan yarışmalara da katıldığını belirten Mançolar, "Gerçekten iyi bir ekip oldular. Model Uçak kursu eğitmenimiz Tamer Kölek önderliğinde birçok etkinliğe katıldılar ve başarılı oluyorlar. Şimdi yeni bir yarışmanın hazırlıklarını yapıyorlar. Uçakları hazır ve bu yarışmadan son derece ümitliyiz. Derece elde edeceğimizi düşünüyorum' diye konuştu


Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz da, Genç Kanatlar Ekibi'nin yaptığı tüm etkinlikleri desteklediklerini belirterek, "Türk Hava Kurumu ilçemizde güzel işler yapıyor. Okullarımızda da gerek öğrenci ve gerekse öğretmenlere yönelik model uçak kursları açıldı ve birçok kişi katılıp model uçak yapımını öğrendi. Bundan sonra da genç kanatlar ekibine olan desteğimiz sürecek. İnşallah yarışmada da başarılı olacaklardır" ifadelerini kullandı.


Genç Kanatlar ekibi daha sonra yarışmaya katılmak için yaptıkları model uçaklarının tanıtımını gerçekleştirdiler. - BURSA

Kaynak: İHA