'Genç Kanatlar'ın Çırpması

'Genç Kanatlar'ın Çırpması
Bültenler - Haberler | Güncel

Red Bull Sporcuları 'Genç Kanatlar'ın çırpması için Türkiye yollarında!

7 şampiyon Türk Sporcu'yu, 81 ilde gençlerle buluşturacak "Red Bull Genç Kanatlar" projesinin ilki Bolu'da başladı. Gençleri spora teşvik etmek ve toplumda daha sağlıklı bireyler yetişmesine destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Red Bull'un sponsorluğundaki milli sporcular Kenan Sofuoğlu, Burcu Çetinkaya, Çiçek Güney, Lena Aylin Erdil, İlkan Karaman, Naz Aydemir ve Ahmet Arslan 2 yıl boyunca tüm Türkiye'yi dolaşarak, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine başarılı ve sağlıklı bir hayat için sporun önemini anlatacaklar.

Tüm dünyada macera sporlarından motor sporlarına kadar pek çok daldaki etkinlikleriyle sporun geniş kitlelere duyurulmasında önemli bir görev üstlenenen Red Bull, tüm Türkiye'yi kapsayan yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Sağlıklı ve spora meraklı bireylerin yetişmesine katkı konusunda üstlendiği sorumluluk ve anlayış çerçevesinde gençleri spora teşvik etmek, sporu sevdirmek ve daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmek için Türkiye çapında tüm illerde gerçekleştirilecek olan başlatılan 'Red Bull Genç Kanatlar' projesinin ilki Bolu'da başladı. Milli Atlet Ahmet Arslan Bolu'da Canip Baysal Lisesi ve İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek spor hayatına ilişkin deneyimlerini paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve üniversitelerle yapılan işbirliği çerçevesinde iki yıl boyunca 81 ilde gerçekleştirilecek 'Genç Kanatlar' projesi kapsamında, Red Bull'un milli sporcuları olan Kenan Sofuoğlu, Naz Aydemir, Burcu Çetinkaya, İlkan Karaman, Ahmet Arslan, Çiçek Güney ve Lena Aylin Erdin tüm Türkiye'yi dolaşarak başarılı ve sağlıklı bir hayat için sporun önemini anlatacaklar. Bolu'nun ardından ilk etabı Kütahya, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Malatya, Balıkesir ve Düzce illerinde 14 Şubat - 30 Nisan 2012 tarihleri arasında tamamlanması planlanan proje ile yaklaşık 25 bin orta öğretim ve üniversite öğrencisine spor ve sağlıklı yaşam seminerleri verilmesi hedefleniyor. Etaplar halinde 2 yıllık bir süre içinde, tamamlanacak projede ilk yıl en az 100 bin, ikinci yıl ise en az 150 bin öğrenciye erişilmesi planlanıyor.

Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya ve Türkiye'de spor ile ilgili yapılan araştırmalar incelendiğinde, Türkiye'nin yüksek nüfusuna rağmen bu ülkeler arasında atlet sayısı ve spor kulüplerine giden kişi sayıları bakımından en alt sırada olduğu gözüküyor. Türkiye'ye dair araştırmalar incelendiğinde ise İzmir, Ankara ve İstanbul dışındaki diğer illerimizin sporla ilişkisi oldukça düşük oranlarda çıkıyor. Sportif ve dinamik bir nesil yetişmesi misyonuyla hareket eden Red Bull, bu doğrultuda 81 ilimizdeki gençleri spora teşvik etmek, sporu sevdirmek ve daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmek için Genç Kanatlar Projesini gerçekleştiriyor.

Türkiye'de Red Bull ve Spora Destek

Tüm dünyada macera sporlarından, hava sporlarına, bisiklet ve motor sporlarından kış sporlarına, top ve kaykay sporlarından su sporlarına kadar sporun pek çok dalında yaptığı aktivitelerle dikkat çeken Red Bull 1998 yılından bu yana Türkiye'de resmi olarak operasyonlarını sürdürüyor. Dünya genelinde 600'e yakın sporcuya destek vererek spora 76 milyon €'luk bir kaynak ayıran marka Türkiye'de supersport sporcusu, 2007 ve 2010 Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, ralli sporcuları Burcu Çetinkaya - Çiçek Güney, Dağ Koşusu Avrupa Şampiyonu Ahmet Arslan, 2009 Türkiye Bayanlar Slalom Rüzgar Sörfü Şampiyonu Lena Erdil, 2010 Dünya Kulüpler Şampiyonu Fenerbahçe takımının milli pasörü Naz Aydemir, milli basketbol oyuncusu İlkan Karaman gibi Türk sporcularına maddi ve manevi destek vermekte.

Formula 1'de 2005 yılından bu yana kendi takımı ile yer alan ve 2010-2011 sezonlarında üst üste birinciliği kazanan Red Bull'un 5 adet futbol takımı da bulunmakta. Türkiye'de de büyük kültür, sanat ve spor organizasyonlarıyla dikkat çekmekte olan, Red Bull'un ülkemizde gerçekleştirdiği en bilinen spor ve kültür organizasyonlarından bazıları; Red Bull Music Academy, Red Bull Anapop, Red Bull BC One, Red Bull Air Race Dünya Şampiyonası, Red Bull Flugtag, Red Bull Soapbox Race, Red Bull X-Fighters Truva, Red Bull Cliff Diving Dünya Turu, Red Bull King of The Rock ve Red Bull Sea To Sky'dır.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title