Genç Hekimler Türkiye'nin Her Yerinde Çalışmaya Hazır

Genç Hekimler Türkiye'nin Her Yerinde Çalışmaya Hazır

Çukurova Üniversitesi (Çü) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Figen Doran, Doktor Olmanın Yüksek Riskli Bir İş Olduğunu Belirterek, "Tüm Zorluklarına Rağmen Mazlum ve Hastanın Duasını Almak Hangi Meslekte Var" Dedi.

Genç Hekimler Türkiye'nin Her Yerinde Çalışmaya Hazır

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Figen Doran, doktor olmanın yüksek riskli bir iş olduğunu belirterek, "Tüm zorluklarına rağmen mazlum ve hastanın duasını almak hangi meslekte var" dedi.

ÇÜ Tıp Fakültesi'nden mezun olan 147 genç hekime diplomaları amfi tiyatroda düzenlenen törenle verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Figen Doran, öğrencilere iyi hekim olabilmek adına tüm becerilerin kazandırıldığını ifade ederek, başarmanın yeni mezun genç hekimlerin elinde olduğunu söyledi.

Bu yıl sağlık ordusuna yeni hekimler kazandırmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadıklarını ifade eden Doran, hekimliği bir sanat gibi algılamış genç doktorların Türkiye'nin her yerinde çalışmaya hazır olduklarını anlattı.

Tıp Fakültesi dönem birincisi Meryem Yaşar ise başarmak için arkadaşlık kurmayı bile unuttuklarını ve büyük uğraş verdiklerini ifade ederek, öğretim üyelerine sitem etti. Yaşar, "Hangi öğretim üyesinin öğrencilere ne kadar değer verip birşeyler öğrettiğini vicdanlarına bırakıyorum" diye konuştu.

Tabip Odası Başkanı Rıza Mete ise doktorluğa ilk adımı atan gençlerin heyecanını paylaştığını ifade ederek, "Yolunuz açık olsun" dedi. 147 tıp fakültesi öğrencisi "Hipokrat yemini"nin ardından mezuniyet belgelerini alarak kep fırlattı. Mezuniyet törenine Üniversite Rektör Vekili Rıfat Ulusoy ile değişik fakültelerin dekanları, öğretim üyeleri ile öğrencilerin aileleri katıldı.