Genç Girişimciler Terme'nin Sorunlarını Konuştu

Genç Girişimciler Terme'nin Sorunlarını Konuştu

Samsun'un Terme ilçesinde sanayici ve iş adamları ilçenin ekonomik ve kültürel sorunları için bir araya geldi.

Genç Girişimciler Terme'nin Sorunlarını Konuştu

İş adamları, değişen şartlara ve gelişen ekonomiye karşı Terme'deki ekonomi ve sosyal sorunları çözme yolunda bir sivil toplum kuruluşu çatısı altında bir araya gelmek için istişare toplantısı düzenledi.

Toplantıya katılan Termeli 50 girişimci 5 saat süren toplantı sonucu birçok konuda fikir birliğine vararak yol haritası belirledi. Yapılan istişare toplantısında Terme'nin ekonomik gelişimi, mevcut işletme ve sanayi kuruluşlarının gelişimine katkı sağlamak, yatırımcıların ilçeye yatırım yapması için platformlar oluşturmak, ilçenin sosyal ekonomik ve kültürel tanıtımının yapılması gibi birçok konuda çözüm için arayışlarının bulunmasına katkı sağlamak için kararlar alındı.

İstişare toplantısına başkanlık eden Muharrem Çelik, "Yapılan istişare toplantısıyla ilçemizde nelerin eksik olduğunu ve gelişmeye muhtaç olan yönlerimizi görme fırsatını yakaladık. Terme'nin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayacak ellinin üzerinde girişimciyle toplanma kararı alarak istişare toplantısı düzenledik. Kendimize bir yol haritası çizerek, bu yol haritasını zamanında uygulayarak ilçenin gelişmesine yön veren güçlü bir sivil toplum örgütü oluşturmayı hedefliyoruz." dedi. Ayrıca Çelik, önümüzdeki haftalarda yapılacak toplantıda yeni bir iş adamları derneği kurma kararı alınabileceğini ve bu dernek çatısı altında toplantıların sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlayacaklarını da belirtti.

Terme'nin sürekli gelişen iki ilçenin arasında kaldığını ve onlar gibi bu gelişmeye ayak uydurması gerektiğini vurgulayan girişimciler, ilçenin gelişmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.