Genç Girişimciler Işıkkent'te Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Genç Girişimciler Işıkkent'te Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Genç Girişimciler Işıkkent'te Buluştu

Genç girişimciler, Akıl Fikir Kampı buluşmasının bu sene 5.'sini 23 - 25 Mart'ta Işıkkent Eğitim Kampusü'nde gerçekleştirildi.

Genç girişimciler, Akıl Fikir Kampı buluşmasının bu sene 5.'sini 23 - 25 Mart'ta Işıkkent Eğitim Kampusü'nde gerçekleştirildi.

Işıkkent Eğitim Kampusü Akıl Fikir Kampı Etkinliği öğrencilere iş geliştirme, takım çalışması ve girişimciliği aşılamayı hedefliyor. Her sene farklı okullardaki Liselilerin bir araya getirildiği etkinlikte öğrencilere bir konu veriliyor ve bu konuyla ilgili bilgilendirildikten sonra yaratıcı düşünüp fikir, proje, ürün geliştirilmeleri bekleniyor

Bu sene

23-25 Mart tarihleri arasında 5. Işıkkent Genç Girişimciler Akıl Fikir Kampo adı altında gerçekleşen etkinlik, Işıkkent Eğitim Kampusü'nün proje sahipliğinde, Genç Başarı Vakfı'nın proje ortaklığında, Çimstone firmasının ana sponsorluğunda, Özyeğin Üniversitesi'nin proje çözüm ortaklığında ve Liyakat Derneği'nin proje iştirakinde gerçekleşecektirildi. İstanbul Kabataş Lisesi, İstanbul Mustafa Saffet Anadolu Lisesi, İstanbul Koç Lisesi, İstanbul Robert Koleji, İzmir 60. Yıl Anadolu Lisesi, İzmir Amerikan Lisesi, İzmir Büyük Çiğli Özel Türk Koleji, İzmir Fen Lisesi,İzmir Özel Takev Fen ve Anadolu Lisesi ve Özel Işıkkent Eğitim Kampusü'nden 60 öğrenci katıldı. Bu sene ki etkinliğin konusu çağımızın problemi "Obezitenin Önlenmesi ve Doğru Beslenme Alışkanlıklarının Kazandırılması" olarak belirlendi.

Bu konuyla ilgili Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Ceyhun Dizdarer ve diyetisyen Beste Alimert'den eğitim alan

öğrenciler, konuyla ilgili 24 saat çalışma yapıp fikir ve iş önerisi geliştirdiler. İkinci gün 6 kişiden oluşan jüri heyetine projeler sunuldu ve tüm projeler değerlendirildi.

Jürinin oylarına göre, en iyi çözüm önerisini sunan birinci, ikinci ve üçüncü gruplar ödüllendirildi. En iyi çözüm önerisini sunan 1. Grup'tan Can Yalnız, Ebru Kasıkara, Aybike Öztürk, Beran Kayır, Papatya Çetin adlı öğrenciler, Mayıs ayında Belçika'da gerçekleşecek olan "Avrupa İnovasyon Kampı"nda Türkiye'yi ülkemizi temsil edecek. Ayrıca, ilk üçe giren gruplar Özyeğin Üniversitesi tarafından düzenlenecen "Girişimcilik Eğitimi"ne katılmaya hak kazandı.

(ERG-

26.03.2012 11: 31: 31

TSI

NNNN - İZMİR

Genç Girişimciler Işıkkent'te Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title