Modern ve Spiritüel Kadınlara Hitap Eden İlk Ekolojik Marka: Jalabiyé

Modern ve Spiritüel Kadınlara Hitap Eden İlk Ekolojik Marka: Jalabiyé

Ruh ve beden dengesi gözetilerek, Melis Peniç Gümüş tarafından tasarlanan ilk ekolojik marka Jalabiyé görücüye çıktı.

Modern ve Spiritüel Kadınlara Hitap Eden İlk Ekolojik Marka: Jalabiyé

Ruh ve bedenin dengesi için tasarlanan Jalabiyé, 2018 İlk-Bahar/Yaz sezonu ile piyasaya girmeye hazırlanıyor. Türk bir baba ve Şilili bir annenin Oxford'da dünyaya getirdikleri, Jalabiyé'nin kurucusu olan Melis Peniç Gümüş'ün estetik ve tasavvufa özel ilgisi var. Markası ise spiritüel modern zamane kadınını temsil ediyor.

DİN VE ETNİK ÇEŞİTLİLİĞİ KUCAKLIYOR

Jalabiyé'de din ve etnik çeşitliliği kucakladıklarını belirten Melis, ekolojik olmak konusuna da çok önem veriyor. Koleksiyonunun çoğunda ipek, keten, pamuk, yün gibi doğal kumaşlar kullanmış çünkü bir insanın ruhunun derinliklerine inebilmesi için doğal yaşamla iç içe bulunması gerektiğine inanıyor.


GÜÇLÜ ÜRETİM EKİBİ

Koleksiyon çıkarmak içinse, X-Paris Istanbul isimli bir atölyede France d'Audeteau ve Ali Bişkin ile iş birliği yaparak, güçlü bir üretim ekibiyle yola çıkmış.

İLK KOLEKSİYONU SATIŞA SUNULDU

Moda tasarımlarının kadınların sadece bedenini değil, ruhunu da temsil etmesi gerektiğine inanan Melis Peniç Gümüş, ilk koleksiyonunu 8-11 Eylül 2017'de Paristeki Who's Next fuarının FAME ünitesinde satışa sunmuş bile.


ORTA DOĞU İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Fuarın Jalabiyé için çok başarılı geçtiğini ifade eden Melis, Fransa ve İspanyadaki butiklere 2018 İlk/Bahar yaz koleksiyonlarını sattıklarını, ayrıca Orta Doğu'dan büyük alıcılar ile görüşmelerinin sürdüğünü ifade ediyor.

Melis, 2018 İlk Bahar/Yaz'a girerken insanları şoke edecek bir PR çalışması ile piyasaya gireceklerini belirtti.


Gelişmeleri takip etmek için;

Resmi web sitesi: www.jalabiye.com
Instagram: @jalabiyeofficial
Facebook:/jalabiye

* High-end - High-end pazarı olan herhangi bir ürünün sınıfındaki seçeneklerden fiyat skalasında üstlere doğru olanı.