Gemlikliler, Türk Sanat Müziğine Doydu

Gemlikliler, Türk Sanat Müziğine Doydu

Gemlikliler, Türk Sanat Müziğine Doydu
CHA - Haberler | Güncel

Bursa'nın Gemlik Belediyesi tarafından 2012 yılı Kış Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında organize edilen Türk Sanat Müziği gecesi büyük ilgi gördü.2004 yılında çıkardığı 'Ninni' isimli albümle ses getiren Gemlikli sanatçı Aslıhan Erkişi ile...

Bursa'nın Gemlik Belediyesi tarafından 2012 yılı Kış Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında organize edilen Türk Sanat Müziği gecesi büyük ilgi gördü. 2004 yılında çıkardığı 'Ninni' isimli albümle ses getiren Gemlikli sanatçı Aslıhan Erkişi ile 'Gönül Sızım' ve 'Safahattan Şarkılar' isimli albümlerin sahibi Türk Sanat Müziğinin sevilen sesi Ertuğrul Erkişi'nin sahne aldığı gecede Gemlikliler hem Türk Sanat Musikisine hem de tasavvuf ve ilahi musikisine doydu.

İTÜ Türk Musikisi Konservatuarı Türk Sanat müziği Ses Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Aslıhan Erkişi ve 'Minik Dualar Grubu'nun kurucusu eşi Ertuğrul Erkişi, performanslarıyla izlemeye gelen yüzlerce Gemlikli hayranının içlerini ısıtırken ayakta alkışlandı.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayazıt, Bursa Büyükşehir Belediyesi İl Kültür Müdürü Hüseyin Toprak ve Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, AK Parti İçe Başkanı Necdet Yılmaz'ın yanı sıra çok sayıda Türk Sanat Müziği sevenini buluşturan gece renkli anlara ev sahipliği yaptı.

Gemlik Bursasporlular Derneği'nin hediye ettiği, yeşil beyaz renklerdeki Gemlik yazılı atkılarla sahne alan Aslıhan ve Ertuğrul Erkişi çifti, hayranlarının şarkı isteklerini de geri çevirmedi. Yaklaşık 2 saat süren konserde 50'ye yakın Türk sanat müziği, Tasavvuf ve ilahi şarkıları seslendiren Erkişi çiftine Refik Yılmaz'dan da, Sözleri Sami Yusuf'a ait 'Güllerin Efendisi Şarkısı' istendi. Büyük ilgi gören ve ayakta alkışlanan konser sonunda Refik Yılmaz, Erkişi çiftine çiçek sunup zeytin hediye etti.

Bu arada Erkişi çiftinin Gemlik'te Nisan ayında da konser vereceği açıklandı.

Gemlikliler, Türk Sanat Müziğine Doydu
Gemlikliler, Türk Sanat Müziğine Doydu
Gemlikliler, Türk Sanat Müziğine Doydu

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title