Gelibolu'da Kullanılmayan Odun Deposu ile 2 Ev Alev Alev Yandı

Gelibolu'da Kullanılmayan Odun Deposu ile 2 Ev Alev Alev Yandı

Çanakkale'nin Gelibolu İlçesinde Eski Bir Odun Deposunda Yangın Çıktı. Rüzgarın da Etkisiyle Kısa Sürede Büyüyen Yangında Odun Deposu ile Kullanılmayan 2 Ev Yandı.

Gelibolu'da Kullanılmayan Odun Deposu ile 2 Ev Alev Alev Yandı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde eski bir odun deposunda yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangında odun deposu ile kullanılmayan 2 ev yandı.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Alaeddin Mahallesi Üç Köprüler mevkisindeki eski bir odun deposunda belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, yan tarafta bulunan ve kullanılmayan harap haldeki 2 eve sıçradı. Gelibolu Belediyesi ve 2. Kolordu Komutanlığı'na ait itfaiyelerin yanı sıra Orman İşletme Şefliği'ne ait 2 arazözün de müdahalede bulunduğu yangında fenalaşan 2 kişi hastaneye kaldırıldı. Yangın sebebiyle aşırı dumanların görüldüğü ilçede araç trafiği aksarken, yollar da bir süre trafiğe kapatıldı.

Bu arada Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu da olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Kontrol altına alınan ve soğutma çalışmaları süren yangında, ilk belirlemelere göre bir odun deposu ile 2 kullanılmayan evde hasar meydana geldi.

(ST-AÖ-NÇ-Y)