Gelibolu 26 Kasım Şehir Stadı Çimlendirildi

Çanakkale'nin Gelibolu İlçesinde Bulunan ve Bir Süre Önce Çimlendirme Çalışmalarına Başlanan Gelibolu 26 Kasım Şehir Stadı, Çimlendirme Çalışmalarının Ardından Bugün Düzenlenen Törenle Açıldı.

Gelibolu 26 Kasım Şehir Stadı Çimlendirildi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bulunan ve bir süre önce çimlendirme çalışmalarına başlanan Gelibolu 26 Kasım Şehir Stadı, çimlendirme çalışmalarının ardından bugün düzenlenen törenle açıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuşan Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, sporun gelişmesi ve kalkınmasında spor komplekslerinin çok önemli bir yeri olduğunu belirterek, "Onun için bu tesisler iyileştirilmekte ve geliştirilmektedir. Onun için çimlendirilmiştir. Bundan sonra bu sahanın daha da fonksiyonel hale getirilmesi için çalışılacaktır. Spor tesislerini sonuna kadar kullanmamız lazım. Sporu hayatımıza sokmamız gerekir. Bütün çabamız ve uğraşımız bunun

içindir. Gençlerimize yönelik eğitim faaliyetlerinin eksiksiz bir şekilde yapmak zorundayız. Ben Gelibolu'da bu tesisisin hepimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise, 81 ilin il spor müdürleri ile 3 gündür Çanakkale'de olduklarını belirterek, "Gençlerimize Çanakkale şuuru kazandırmak için Anadolu'nun dört bir yanından başarılı sporcularımızı Çanakkale'ye taşıyoruz. Buralara gelerek tarihimizi, kültürümüzü ve özümüzü tanıyorlar. Çanakkale'ye mükemmel bir basketbol salonu yapıyoruz. Bunlar tamamlandığı zaman Çanakkale'de lig bazında voleybol ve basketbol karşılaşmaları yapılabilecek. Türkiye'de sayısız organizasyonlar

alıyoruz. Aldığımız bu organizasyonları Erzurum, Kayseri, Mersin, Bursa, Antalya ve Türkiye'nin dört bir bucağındaki illerimiz kaldırabilecek ölçekte, bu illerimizin dünyaya tanıtımını sağlamaya çalışıyoruz. İstanbul'da zaten organizasyon zenginliği başladı. Çanakkale'de de İstanbul'daki gibi neden bir tenis kupası turnuvası olmasın. Gelibolu ve Çanakkale'de bunları sağlamaya çalışacağız" dedi.

Konuşmaların ardından törene katılan spor yazarları Nezih Alkış, Aleaddin Metin, Şansal Büyüka, Necil Ülgen, Cem Şengül ve Nezir Önal'a, Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ile Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl tarafından plaket verildi. Plaket verilmesinin ardından folklor gösterisi yapıldı.

Gelibolu Harb-İşspor ile Geliboluspor'un açılış maçının başlama vuruşunu ise ilk bayan Merkez Hakem Komitesi üyesi Doç.Dr. Lale Orta yaptı.

(AÖ-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA