Geleneksel Cumhuriyet Kupası 4'lü Futbol Turnuvası'nda Şampiyon Kasımpaşa Oldu

Sivas'ta Bu Yıl 10.'su Düzenlenen Cumhuriyet Kapası 4'lü Futbol Turnuvası'nda Finalde Denizlispor'u 3-0 Mağlup Eden Kasımpaşa Şampiyon Oldu. Kasımpaşa'ya Şampiyonluk Kupasını Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Sivas Şube Başkanı Mustafa Hızal Verdi.

Geleneksel Cumhuriyet Kupası 4'lü Futbol Turnuvası'nda Şampiyon Kasımpaşa Oldu

Sivas'ta bu yıl 10.'su düzenlenen Cumhuriyet Kapası 4'lü Futbol Turnuvası'nda finalde Denizlispor'u 3-0 mağlup eden Kasımpaşa şampiyon oldu. Kasımpaşa'ya şampiyonluk kupasını Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Sivas Şube Başkanı Mustafa Hızal verdi.

Turnuvanın tüm geliri, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği'ne bağışlandı. Karşılaşma sonrası düzenlenen ödül töreninde Kasımpaşa'ya şampiyonluk kupası Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Sivas Şube Başkanı Mustafa Hızal tarafından verildi. Tören sonrası açıklamada bulunan Kasımpaşa Teknik Direktörü Kadir Özcan, turnuvayı kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bizim hedeflerimiz var. Bu ligde yeniyiz. Süper Lig'de kalıcı olmak istiyoruz. Denizlispor karşısında mükemmel ve gayet iyi oynadık. Takım

olarak iyiyiz. Kadromda bulunan 27 oyuncudan hangisini kullanırsam kullanayım hepsi aynı performansı gösteriyorlar. İnanın ki insan takım kurmakta zorlanıyor. Bu çocukların alınlarından öpmek lazım. İyi çalışıyorlar. İnşallah bu böyle devam eder" dedi.

Hedeflerinin ligde başarılı olmak olduğunu söyleyen Özcan, "Alınan sonuç ve şampiyonluk bizi mutlu etti. Ancak bu turnuva geride kaldı. Biz önümüze bakmak zorundayız. Bizim için lig daha önemli. Ama Sivas'ta bu kupayı almanın ayrı bir önemi ve değeri var. Tekrar tüm Sivaslılar'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz ise, kupayı kazanan Kasımpaşa'yı turnuva takımı olarak nitelendirerek, "Zaten bir turnuva ile lige çıkmışlardı. Sezon başındaki Mevlana Hoşgörü Kupası'nı da kazandılar. Cumhuriyet Kupası'nı da kazandılar. Kendilerini kutluyoruz ve turnuvaya katılan tüm takımları tebrik ediyoruz" dedi. Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği'ni desteklemek gerektiğini de belirten Odyakmaz, "Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği ile bir işbirliği yaptık. Çorbada bizim de tuzumuz olsun

istedik. Bugün bu futbol karşılaşmaları oynanıyorsa Şehitlerimiz sayesinde gerçekleşiyor bunlar. Onlar iyi ki varlar" ifadelerini kullandı.

Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Sivas Şube Başkanı Mustafa Hızal ise, Sivasspor yönetimine teşekkür ederek, "Sivaspor yönetim kurulu başkanı Mecnun Odyakmaz başta olmak üzere turnuvaya katılan diğer 3 takımın buraya gelmesi ve Cumhuriyet Kupası'na katılmaları bizleri gerçekten çok mutlu etti. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Hızal, iki günlük maç bedelinin yaklaşık olarak 2 bin YTL olduğunu tahmin ettiklerini de sözlerine kaydetti.

Bugüne kadar turnuvada 1998 yılında Çaykur Rizespor, 1999 yılında Konyaspor, 2000 yılında Mersin İdmanyurdu, 2001 ve 2002 yılında Sivasspor, 2003 yılında Sakaryaspor, 2004 ve 2005 yılında Sivasspor ve son olarak 2006 yılında da Kayseri Erciyesspor şampiyon olmuştu.

(İG-İY-OK-S)

Kaynak: İHA