GELECEK PARTİSİ HABERLERİ

Gelecek Partisi Haberleri

Gelecek Partisi haber, Gelecek Partisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gelecek Partisi - 26.5.2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında konuştu: (2)
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun görev yaptıkları süre içerisinde adı yolsuzluğa bulaşmayan ender siyasetçilerden olduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, Babacan'ın ekonomi yönetiminin, olaylara ve demokrasiye bakışının son derece sağlıklı olduğunu söyledi.
Gelecek Partisi - 26.5.2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında konuştu: (1)
Bu yıl yüzde 5 büyümenin gerçekleşmeyeceğini, milli gelirin azalacağını anlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Pandemi sürecinde 256 bin iş yeri kapandı. Kapanan iş yerlerinin sahipleri kiradaysa ne yapacaksınız? Demeniz lazım ki, 'Senin 3 ay kiranı ben ödeyeceğim.' Milyonlarca işçi vardı o kapatılan iş yerlerinde. Diyecek ki, 'Senin 3 aylığını da ben ödeyeceğim.' Sosyal devlet budur. Bu yeteri kadar yapılmadı. Bu insanların banka kredi kartı borcu, tüketici kredisi borcu yok muydu? Vardı. Ne yapması lazım bir sosyal devletin? 'Kredi kartı borcu için hiç korkma ben bankalarla oturup konuşuyorum onlar 1 yıl süreyle erteliyorlar. Senin faizini de ben ödeyeceğim.' diyebilir. Evinde oturan adamın borcu arttı ama devletten döviz garantili ihale alanların oturdukları yerde gelirleri arttı. Onlar bir özveride bulundu mu? Hayır, hiçbir özveride bulunmadı." "Bu bankanın itibarıyla oynamamak lazım" Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 2015'teki Yüksek Askeri Şura'da, MİT'ten gelen rapor üzerine FETÖ darbe girişimini yöneten sözde "yurtta sulh konseyi" üyesi eski Tümgeneral Mehmet Dişli'nin emekliye sevk edilmesi konusunda ısrarcı olduğuna ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "O aşamada dosyaya müdahale edip Mehmet Dişli'nin emekli edilmemesini sağlayacak güç kimdir? MİT değil, çünkü o raporunu vermiştir.
Gelecek Partisi - 24.5.2020
Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi parti liderlerinin bayramını telefonda kutladı
Bahçeli'nin son günlerde gündeme taşıdığı seçim kanunu ve siyasi partiler yasasıyla ilgili olumlu düşüncelerini paylaşan Destici, daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi'yle telefonlaşarak bayramlarını kutladı.
Gelecek Partisi - 24.5.2020
Destici'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi parti liderlerine bayram telefonu
Öte yandan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ile telefonlaşan Destici, şahıslarının, ailelerinin ve camialarının bayramını kutladı.
Gelecek Partisi - 24.5.2020
Kılıçdaroğlu'ndan liderlere bayram tebriği
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle eski cumhurbaşkanları ve siyasi partilerin genel başkanlarını aradı. Kılıçdaroğlu, 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ı telefonla arayarak bayramlarını kutladı.
Gelecek Partisi - 23.5.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Kalın, salgının bitiş tarihi öngörülemediği için Bilim Kurulu'nun uzun süre daha faaliyetine devam edeceğini belirterek, şöyle devam etti: "Rakamların çok minimal hale geldiği bir dönemde dahi Bilim Kurulu çalışmalarına devam edebilir. Çünkü bunun bir de salgın sonrası alınacak tedbirler kısmı var. Aşı geliştirme ve tedavi yöntemleri bölümü var. Bu kurul gerçekten çok başarılı oldu. Kuruldaki bütün hoca arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum milletimiz, devletimiz adına. Bizim özellikle biyo güvenlik yani biyolojik silahlar, virüsler bunlara karşı korunaklı olmamız, bağışıklık sahibi olabilmemiz için çalışmalar yapılacak. Bunlara kurulların mutlaka katkıları olacak. Gıda güvenliği tedarik zincirlerinin korunması konusunda çalışmalar olacak. Siber güvenlik konuları aynı şekilde Cumhurbaşkanımızın çok önemsediği ve çalışılsın diye talimat verdiği konular. Özellikle siber güvenlik çok devasa bir alan. Bununla ilgili konuları çalışmak üzere geçen kabine toplantısında yine bir talimat verildi. Cumhurbaşkanı Yardımcımız bu konuda bir koordinasyon çalışması yapacak Ulaştırma Bakanlığımız ve ilgili diğer bütün bakanlıklarla birlikte. Test edildiğimiz bu dönemde sistemimizin güçlü yönleri nelerdi, açıklar nerede var, zayıf noktalar nereler bunların hepsini tespit edecek bu kurul çalışmaları bundan sonra da devam edecek." "Bunlar sivil siyaset adına kabul edilebilir şeyler değil" İbrahim Kalın, CHP'nin seçimlerde Gelecek Partisi ve Deva Partisine grup kurabilmeleri için destek verebileceği konusuna ilişkin, şunları kaydetti: "Geçmişte de maalesef böyle karanlık tablolarla karşı karşıya kaldık.
Gelecek Partisi - 23.5.2020
CHP'de siyasi partilerle bayramlaşma, video konferansla yapılacak
CHP'de video konferansla yapılacak ilk bayramlaşma, saat 09.30'da AK Parti ile başlayacak. Daha sonra sırasıyla saat 10.00'da DSP, 10.20'de Vatan Partisi, 10.40'ta HDP, 11.00'de İYİ Parti, 11.15'te DP, 11.35'te BBP, 12.10'da Deva Partisi, 12.30'da Saadet Partisi, 12.50'de ANAP, 13.10'da MHP, 13.30'da da Gelecek Partisi ile bayramlaşılacak.
Gelecek Partisi - 18.5.2020
Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu: "AVM'lerin açılması, gözden geçirilmesi gereken bir karar"
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede normalleşme sürecine ilişkin alışveriş merkezlerinin (AVM) açılması kararının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini bildirdi.
Gelecek Partisi - 15.5.2020
MHP Lideri Bahçeli'den "Memleket Masası" tartışmalarına sert tepki
Bahçeli açıklamasını şöyle sürdürdü: "Zillet İttifakı bilinçli olarak ve bilirkişi takviyesiyle mutasyona uğrayıp HDP'yle mesafeyi danışıklı dövüş halinde arttırmayı hedeflemektedir. Karşımızdaki tablo ancak şeytan tarafından hazırlanabilecek, ince işçilikle ve kuyumcu titizliğiyle servis edilebilecek bayağı bir projedir. Bu projenin müellifi teröristbaşı Fetullah Gülen, müstahdemi ise Zillet İttifakı'nı teşkil eden siyasi husumet cephesidir. CHP Genel Başkanı'nın Gelecek Partisi'yle Deva Partisi'ne grup kurabilmeleri amacıyla milletvekili verme taahhüdü aynısıyla 2018'deki rezalet ve melanetin yenilenmesi, bir kez daha yeşertilmesidir.
Gelecek Partisi - 11.5.2020
Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan "Kovid-19" uyarısı Açıklaması
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede basit bir ihmalin başa dönme riski doğurabileceğini belirterek, "Atılacak her adım virüsün vereceği tepki ile yorumlanmalı ve her basamak yine Bilim Kurulu önerileri dikkate alınarak uygulamaya...
Gelecek Partisi - 11.5.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi Açıklaması
Erken seçim Kılıçdaroğlu, erken seçim olduğu takdirde daha önce İYİ Partiye verdiği desteği, Gelecek Partisi ve Deva Partisine verip vermeyeceğine ilişkin soruya şu yanıtı verdi: "Erken seçim yapar mı yapmaz mı buna kararı Erdoğan verecek.
Gelecek Partisi - 8.5.2020
Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ekici'nin Anneler Günü mesajı
Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Gelecek Partisi - 6.5.2020
FETÖ'nün sosyal medya yöneticisi: Örgüt talimatı ile hükümeti yıpratmak için yönlendirildik
'TALİMATLARLA PAYLAŞIMLAR YAPIYORDUK' İfadesinde '@kacsaatoldu' hesabını 2014 yılında, örgütten gelen talimatla aktif ettiğini kaydeden Yılmaz şunları dedi: "2014 yılında talimat üzerine, '@kaçsaatoldu' kullanıcı adlı hesabı aktive edip, zaman zaman kullanıcı adını değiştirerek kullanmaya başladım. Yapılacak paylaşımları örgüt içerisindeki yöneticiler bildirirdi, yönlendirmeler üzerine paylaşımlar yapardık. Bu açılan sosyal medya hesaplarının her ay takipleri yapılır ve takipçi sayısı arttırılması gerekirse takipçi satın alınması ve hesapların etkinliğinin artırılması konuları konuşulurdu. Ayrıca yapılacak olan paylaşım içerikleri, hesap kullanıcılarının ve danışmanın dahil olduğu Bylock grubu üzerinden danışman tarafından iletilirdi. Yine bu dönemde günlük haber ile suç teşkil etmeyen hükümet aleyhine paylaşımlar yapıyordum. Ayrıca tag çalışmaları yapıyordum. Bu aylık takipleri, bölge danışmanları yapıyordu. 2015 sonlarına doğru Adil ya da Fatih isimli şahıs bana ailemle aram olmadığını kastederek @kaçsaatolldu isimli hesabı bize yani örgüte devret dedi. Bu şahıs o dönem Malatya bölgesi danışmanıydı. Zaten bu hesapların örgütün olduğunu söyledi, ben de verdim. Ben bu hesabı kullanmaya başladığımda Twitter üzerinde başka bir kullanıcının hesabından bana paylaşımlarımla ilgili talimatlar geliyordu. O twitter hesabının kullanıcısı bildiğim kadarı ile Almanya'da bulunan ve Türkiye'deki tüm sosyal medya hesaplarının yöneticilerinin sorumlusuydu. Ben ve diğer yöneticiler bu şahıstan gelen talimatlara yönelik paylaşım yapıyorduk. Bu talimatlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve hükümetini eleştirerek, algı oluşturma yönünde haberlerin paylaşılmasıydı." 'DEVLETİ VE HÜKÜMETİ YIPRATMA TALİMATI VARDI' Örgüt danışmanlarının kendisinden ve diğer hesap yöneticilerden 15 Temmuz darbe teşebbüsü öncesinde özellikle 17-25 Aralık olayları hakkında paylaşımlar yapılarak, konunun gündemde tutulmasını istediğini belirten Hüseyin Yılmaz, ifadesine şöyle devam etti: "Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve hükümetini yolsuzlukla suçlayarak toplumda algı yapılması istenmişti. Ancak 15 Temmuz sonrası yapılacak paylaşımlarla alakalı, özel olarak bir talimat gelmedi. Zaten ben 2016 Mayıs ayında hesapları devrettim. Son olarak da 2019 yılı Nisan ayında aldım. Ancak genel olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve hükümetini yıpratacak paylaşımlar yapılması yönünde talimat vardı. 2014 yılında örgüt, sosyal medyanın popülerliğinin artmasından dolayı eylem ve faaliyetlerini sosyal medya üzerine taşımaya, bu şekilde daha fazla insanlara, düşüncelere ulaşarak toplumda algı yaratabilmeyi, örgütten olan ya da olmayan herkesle etkileşim haline geçmeyi hedefledi. Bunu yeni bir güç olarak gördü, bunun için bir yapı oluşturdu diyebilirim. Ama bunu yaparken de çok sıkı bir gizlilik takip etti. Bu sosyal medya işinden bölgelerde danışmanlar sorumluydu. Danışmanlar kendi bölgelerinde bütün sosyal medya hesap ve hesap yöneticilerini bilirlerdi. Bu hesapların tamamı örgüt tarafından talimat ile yönlendirilirdi. Ben de Gaziantep bölgesine bağlı Malatya küçük bölgesine bağlı Bingöl ilinde 2014 Eylül/Ekim ile 2015 sonlarına doğru sosyal medya hesap yöneticisiydim. @kaçsaatolduson adlı hesabı, benle beraber Sedat ve Alper/Furkan kod isimli şahıslar kullanıyordu. Bildiğim kadarıyla Sedat kod isimli kişi şu an tutuklu, cezaevinde olduğunu biliyorum. Alper/Furkan kod isimli kişi ise yaklaşık 2 yıldır yurt dışında, firari olduğunu biliyorum. Ayrıca yine benimle aynı bölgede sekreter konumunda faaliyet gösteren Zafer kod adlı Abdullah Purtaş'ın firar ettiğini, ailesiyle birlikte Almanya'da olduğunu biliyorum. Serdar kod adlı kişinin de ailesiyle, Yunanistan üzerinden Hollanda'ya geçtiğini biliyorum. Gaziantep emniyet mahrem yapılanmasında il imamı olan Tarık kod adlı kişinin de ailesi birlikte Almanya'da olduğunu biliyorum." ANKARA KUŞU İLE BAĞLANTISI ÇIKTI Twitter'daki @ankarakuşu isimli hesabın yöneticisinden reklam geliri olarak 6 bin TL aldığını da bildiren Hüseyin Yılmaz, şöyle konuştu: "Bu şahsın adını, sonradan televizyonda Oktay olarak duydum. Ben bu şahısla, cezaevine girmeden, bu hesabı kullandığım zamanlarda Twitter üzerinden tanışmıştım. @ankarakuşu isimli hesabın sahibi ile önce Twitter, sonrasında ise WhatsApp üzerinden iletişim kurdum. Bu hesapla görüştüğümüzü benim gibi sayfayı yöneten adminler ve Zafer kod adlı Abdullah Purtaş biliyordu. Bu hesap, bizden kendi reklamını değil söylediği hesapların veya videoların reklamını yapmamızı istiyordu. ya da söylediği tweetleri beğenmemizi ya da retweet yapmamamızı istiyordu. Bizden eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin videolarını, ismini hatırlamadığım İYİ Parti milletvekilinin paylaşımını, Gelecek Partisi'nin üyelerinin paylaşımlarını ya beğenmemi ya da retweet yapmamı istedi.
Gelecek Partisi - 5.5.2020
4 Mayıs 2020 Haberleri
4 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Gelecek Partisi - 4.5.2020
Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'de yeni bir darbeden, iktidar değişimi için seçim dışında herhangi bir seçenekten, tırnak içinde söylüyorum, 'bir şekil'den bahseden her kim olursa olsun demokrasinin düşmanı olduğunu ilan etmiş olur.
Gelecek Partisi - 3.5.2020
2 Mayıs 2020 Haberleri
2 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gelecek Partisi Haberleri | Gelecek Partisi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Gelecek Partisi haberleri, son dakika gelecek partisi haber ve gelişmeleri burada. Yeri sır gibi saklanan DEVA Partisi'nin genel merkezinin adresi tabela asılınca ortaya çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 05:30:08. #1.15#
title