Geleceğin Çocuk Yıldızları Seçiliyor

Geleceğin Çocuk Yıldızları Seçiliyor

İstanbul Drama Sanat Akademisi geleceğin oyuncu adaylarını Forum İstanbul'da seçiyor.

Geleceğin Çocuk Yıldızları Seçiliyor

İstanbul Drama Sanat Akademisi, geleceğin yıldızları olmaya aday yetenekli çocukları arıyor. "Çocuk Reklam Dizi ve Sinema Oyunculuğu Seçmeleri" Forum İstanbul'da 9 Şubat Cumartesi günü başladı.

9-10 ve 16-17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek seçmelerde belirlenerek eğitime katılma hakkı kazanacak 5-17 yaş arası sınırlı sayıdaki çocuk, reklam, dizi ve sinema sektörüne fiziksel ve psikolojik açıdan hazırlanacak. Seçici kurul tarafından üstün yetenekli bulunan öğrenciler, Forum İstanbul burslusu olarak İstanbul Drama'daki eğitimlerini ücretsiz olarak tamamlayacaklar.

Türkiye'de konusunda uzman akademisyenler, eğitmenler, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış sanatçılarla eğitim veren İstanbul Drama Sanat Akademisi, oyunculuk yeteneğine sahip çocuklara ulaşmak amacıyla Çocuk Reklam Dizi Sinema Oyunculuğu seçmeleri Forum İstanbul'da başladı.

Seçmelerin jüri üyeliğini, İstanbul Drama Sanat Akademisi Genel Sanat Yönetmeni Ayla ALGAN'ın yanı sıra Akademi Direktörü Ebru Kavak, drama/tiyatro bölümü eğitmenlerinden Fulya Aksular, Sinem Yener, Erman Bostan, CastPark Ajans adına Mehmet Ertansel, Oyun Odası Cast Ajansı ve ICON Ajans adına Ayşe Berkıs Direkoğlu yapıyor.

Duyuruları takiben başvuran adaylara seçmelerin yapılacağı günlerde uygun saatlere randevu veriliyor. Sonuçlar ise seçmeleri takibeden 10 gün içinde telefonla bildiriliyor. Seçmelerden 7 gün sonra başlayan bedelli eğitimler her hafta Cumartesi veya Pazar günleri 3 saat olmak üzere toplam 12 hafta devam ediyor. Eğitim bitirme projesi olarak hikayesi ve senaryosu öğrenciler tarafından yazılan bir kısa film çeken öğrenciler, ilk oyunculuk ve set deneyimlerini de edinmiş oluyorlar. Sınıflar, 5-6 / 7-9 / 10-12/ 13-15 yaş grupları göre oluşturuyor. Bu eğitimin sonunda derslerde başarı gösteren ve devamsızlık yapmayan çocuk/genç sertifika almaya hak kazanıyor.

Ünlü İsimlerden Çocuk ve Genç Oyuncular İle Söyleşi

Çocuk Reklam Dizi Sinema Oyunculuğu seçmelerinin ilk günü olan 9 Şubat Cumartesi günü saat 13:00'te, ekranlarda yer alan "Suskunlar" dizisinin Zeki, Bilal, Ahu, İbrahim, Ecevit, Gurur, İrfan ve Özcan karakterleri canlandıran çocuk yıldızları Ulaşcan Kutlu, Emirhan Akbaba, Yağmur Esmer, Bekcan Çakar, Furkan Didim, Efe Akercan, Barış Öner ve Mert Çolak "Çocuk Oyuncu Olmak" başlığı altında bir söyleşi ile sektörel deneyimlerini paylaştılar. Ayrıca baş rollerini Beren Saat, Mert Fırat ve Nejat İşler'in paylaştığı son zamanların merakla takip edilen dizisi "İntikam"'ın ana castında yer alan Ayla Algan'ın başarılı öğrencilerinden Tuğçe Akiş, Göknur Tunalı ve Pelin Yerser de adayların heyecanını paylaşmak üzere seçmelerde bulundu.

Ünlüler Ayla Algan tarafından eğitildi

Ayla Algan bugüne kadar "Aşk-ı Memnu" ve "Adını Feriha Koydum" dizilerinin başarılı oyuncusu Hazal Kaya, yine "Adını Feriha Koydum"'un başarılı ismi Çağatay Ulusoy, "Şarkı Söylemek Lazım" ve" Elveda Rumeli"'yle çıkış yapan Hande Subaşı, yine "Elveda Rumeli"den tanınan 2005 Dünyanın En Yakışıklı Erkeği Tolga Sayışman, "Çemberim'de Gül Oya" dizisinden Melisa Sözen ve Kartal Balaban, "Kampusistan" dan Kaan Urgancıoğlu, "Kız Babası" dizisinden Selçuk Yöntemin kızlarından birini oynayan 2006 Best Model Of The World Birincisi Tuğçe Güder ile Naz Elmas gibi onlarca ünlü ve başarılı isimi yetiştirdi.