Gediz Elektrik'ten Tahsilat Uyarısı
Haberler » Güncel » Haber

Gediz Elektrik'ten Tahsilat Uyarısı

İzmir ve Manisa'da Elektrik Dağıtım İşi Yapan Gediz Elektrik Dağıtım A.ş (Gedaş) Genel Müdürü Metin Demirdağ, Fatura Üzerinde Yazılı Ödeme Merkezleri Dışında Kimseyle Bir Anlaşmaları Olmadığını, Bu Konuda Vatandaşların Dikkatli Olmasını İstedi.

Gediz Elektrik'ten Tahsilat Uyarısı

İzmir ve Manisa'da elektrik dağıtım işi yapan Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş (GEDAŞ) Genel Müdürü Metin Demirdağ, fatura üzerinde yazılı ödeme merkezleri dışında kimseyle bir anlaşmaları olmadığını, bu konuda vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

GEDAŞ Genel Müdürü Metin Demirdağ, fatura ödemelerindeki sıkıntılarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Demirdağ, son zamanlarda 'fatura ödeme merkezi' adı altında açılan bürolarda, GEDAŞ'a ait elektrik faturalarının tahsilatına aracılık edildiği, dağıtılan el ilanlarından ve müşterilerin şirkete yaptığı, bu büro tahsilatlarının kanuni olup olmadığı yönündeki bilgi taleplerinden anlaşıldığını ifade etti. İzmir ve Manisa'daki müşterilerin harcadığı elektriğin tespitinin el bilgisayarlarıyla yapıldığını ve verilen fatura bildirimi üzerinde, ödeme yapılabilecek yerlerin açık bir şekilde ifade edildiğini belirten Demirdağ, şöyle devam etti:

"Bu yerler banka şubeleri (Akbank, Albaraka Türk, Alternatif Bank, Anadolu, Bank Asya, Denizbank, Dışbank, Finansbank, Garanti, Halk, HSBC, İş, Kuveyt Türk, ING Bank, Şekerbank, Tekfen, Tekstil, Turkish, Ekonomi, Finans Katılım, Vakıfbank, Yapı Kredi ve Ziraat'ta veznelerden, Yapı Kredi, İş ve Garanti'de ayrıca otomatik ödeme talimatlı), bütün PTT ofisleri, şirketimize ait işletme şube vezneleri, tabelasında şirketimizin amblemi bulunan ve sadece 'TEDAŞ Tahsilat Ofisi' ibaresi olan (İZSU, Türk Telekom gibi diğer kurumların adı bulunmayan) semt tahsilat ofisleridir. Yukarıda bildirilen bankalar, Bank Asya ve PTT ile genel müdürlüğümüz arasında, elektrik fatura tahsilatına dönük protokoller çerçevesinde ve güvencesinde tahsilat işlemleri yapılmaktadır. Bunların dışında herhangi bir kurum, kuruluş ya da firmayla elektrik fatura tahsilatına ilişkin herhangi bir anlaşma olmayıp bu tahsilatlardan doğabilecek mağduriyetten firmamız sorumlu değildir." (CİHAN)