Gediz'de 'En Lezzetli Tarhana Pişirme Yarışması'

Gediz'de 'En Lezzetli Tarhana Pişirme Yarışması'

Kütahya'nın Gediz İlçesinde, Bu Yıl Beşincisi Düzenlenen 'En Lezzetli Tarhana Pişirme Yarışması' İlginç Görüntülere Sahne Oldu.

Gediz'de 'En Lezzetli Tarhana Pişirme Yarışması'

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, bu yıl beşincisi düzenlenen 'en lezzetli tarhana pişirme yarışması' ilginç görüntülere sahne oldu.

Adnan Menderes Kültür Parkı'nda düzenlenen festivalde, yarışma öncesi davetlilere Kütahya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Amnesia müzik grubu tarafından konser verildi. Daha sonra 11 kişinin katıldığı tarhana pişirme yarışmasına geçildi. Bayanların evlerinde pişirip getirdiği tarhana çorbalarına, 6 kişiden oluyan juri yüz üzerinden puan verdi. Yarışmada Canan Gürcan birinci, Aliye Erdoğan ikinci, Gülizar Memiş de üçüncü oldu.

En güzel tarhana pişirerek birinci seçilen Canan Gürcan'a Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu tarafından 37 ekran televizyon, bir Cumhuriyet altını, 100 YTL tutarında alışveriş çeki, bornoz takımı tişört, aile yemeği ve bir yıllık yerel gazete aboneliği, ikinci gelen Aliye Erdoğan'a elektrikli süpürge, 50 YTL tutarında alışveriş çeki, bornoz takımı, tişört, aile yemeği ve bir yıllık mahalli gazete aboneliği, üçüncü gelen Gülizar Memiş'e de elektrikli süpürge, 50 YTL tutarında alışveriş çeki, bornoz takımı, tişört ve bir yıllık yerel gazete aboneliği ile ödüllendirildiler. Dereceye giren diğer yarışmacılara da ev aletlerinden çeşitli hediyeler verildi.

(MA-EFE-MŞ)

03.08.2007 14:55 TSİ