Geçmişim Geleceğimdir" Projesi

Geçmişim Geleceğimdir' Projesi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Kayseri Fen Lisesi öğrencileri proje kapsamında tarihi mekanları gezerek ders işledi.

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Geçmişim Geleceğimdir" projesi kapsamında, Kayseri Fen Lisesi öğrencileri tarihi mekanlarda ders işledi.

Kayseri Fen Lisesi'nde Tarih öğretmeni olan Ahmet Furkan, 9'uncu sınıf öğrencilerine Nevşehirli Sadrazam  Damat İbrahim Paşa Vakfı tarafından 1727 yılında yaptırılan tarihi Vezirhan'da kervanlar ve konaklama yerleri ile ilgili bilgiler aktardı. Öğrenciler de burada Faruk Nafiz Çamlıbel'in Kayseri'de yazdığı "Han Duvarları" adlı şiiri okudu.

Vezirhan'da yapılan gezi ardından öğrenciler, Raşit Efendi Kütüphanesi'ne giderek el yazması eserleri inceledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz,  burada yaptığı konuşmada, proje amacının öğrencilerin geçmişini ciddi anlamda değerlendirip, geleceğe daha iyi bakmalarını sağlamaya çalışmak olduğunu bildirdi.

Kayseri Fen Lisesi Tarih Öğretmeni Ahmet Furkan da, tarihi eserlerin öğrencilerin aydınlatılması için büyük önem taşıdığını belirterek, "Yakın çevremizin tanıtılması, kültür mirasımızın tanıtılması yeni kuşaklara aktarmak büyük öneme sahiptir. Öğrencilerimiz bu proje ile görerek ders işleyecek ve dersi daha iyi anlayacak" dedi.

Kayseri Fen Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi Merve Sena Öztürk ise, dersi anlatarak işlemenin yanı sıra ve görerek işleme arasında büyük bir fark olduğunu ifade ederek, dersleri uygulamalı olarak öğrenmenin çok daha farklı olduğunu söyledi.

Öztürk, Türkiye'deki diğer okullarda da bu uygulamanın hayata geçmesi gerektiğini sözlerine ekledi. - Kayseri

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title