Geçici İşçiler Taslağı Bakanlar Kurulunda

Geçici İşçiler Taslağı Bakanlar Kurulunda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Kamudaki Geçici İşçilerin Daimi Kadroya Alınmasıyla İlgili Olarak Hazırladığı Taslağı Bakanlar Kuruluna Sunduğunu Söyledi. Başesgioğlu, 'Şu Anda Bakanlar Kurulunda İmzaya Hazır Durumda. Yaklaşık 215-220 Bin Civarında Geçici Çalışan Arkadaşımızı İlgilendiriyor' Dedi.

Geçici İşçiler Taslağı Bakanlar Kurulunda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, kamudaki geçici işçilerin daimi kadroya alınmasıyla ilgili olarak hazırladığı taslağı Bakanlar Kuruluna sunduğunu söyledi. Başesgioğlu, ''Şu anda Bakanlar Kurulunda imzaya hazır durumda. Yaklaşık 215-220 bin civarında geçici çalışan arkadaşımızı ilgilendiriyor'' dedi.

Başasgioğlu, Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikasının 28. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, geçici işçilerin daimi kadroya alınmasıyla ilgili geçmiş yıllarda çoğu kimseyi memnun etmeyen bir düzenleme yapıldığını söyledi.

Hükümetin getirilen eleştirilerin hiçbirine itibar etmediğini dile getiren Başesgioğlu, ''Hangi dönemde alınırsa alınsın bu insanlar bu toprağın, bu ülkenin çocuklarıdır, helali hoş olsun'' dedi.

Başesgioğlu, bu çalışmayla devletin, Hazinenin yüklendiği bedelin yaklaşık yıllık maliyetinin 700 milyon YTL olduğunu bildirdi.