Geçici İşçiler Başbakan Dan Kardro Talebinde Bulundu
Haberler » Güncel » Haber

Geçici İşçiler Başbakan Dan Kardro Talebinde Bulundu

Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde Bulunan Şeker İş Sendikası'nda Çalışan 120 Mevsimlik İşçi, Başbakan Erdoğan'dan Kadro Talebinde Bulundular.

Geçici İşçiler Başbakan Dan Kardro Talebinde Bulundu

Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde bulunan Şeker İş Sendikası'nda çalışan 120 mevsimlik işçi, Başbakan Erdoğan'dan kadro talebinde bulundular. Sorgun PTT Şubesi önünde bir araya gelen mevsimlik işçiler, 120 ayrı mektubu Başbakanlığa gönderdiler.

İşçiler adına basın açıklamasını yapan Şeker İş Sendikası Başkan Yardımcısı Musa Taşdemir, geçici işçilerin sorunlarının çözümü için bugüne kadar gelen hükümetlerden söz aldıklarını, ancak sözlerin yerine getirilmediği öne sürdü. Taşdemir, "Yozgat Şeker Fabrikası'nda çalışan geçici işçilerin kadro talepleriyle ilgili mektuplarımızı, sıkıntılarımızı gerekli yerlere başvurduk. En son Başbakanımıza mektup yazarak sıkıntılarımızı dile getirdik. 2011 yılı Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi kadro sözü verilmişti. Bizler de şimdi Başbakanımıza sesleniyoruz. 'Başbakanım; seçim öncesi bizlerin de kadro meselesini çözmenizi istiyoruz'" dedi.

Basın açıklamasının ardından 120 adet mektubu Sorgun PTT Şubesi görevli memuruna teslim eden mevsimlik işçileri, olaysız bir şekilde PTT'den ayrıldılar.