Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında
Haberler » Güncel » Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında - Haber

Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında

İstanbul'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.

Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında

'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.


İstanbul'da siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adayları şöyle:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Binali Yıldırım


Adalar: Özlem Öztekin Vural


Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı


Ataşehir: İsmail Erdem


Avcılar: İbrahim Ulusoy


Bağcılar: Lokman Çağırıcı


Bahçelievler: Hakan Bahadır


Bakırköy: Mehmet Umur


Başakşehir: Yasin Kartoğlu


Bayrampaşa: Atila Aydıner


Beykoz: Murat Aydın


Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık


Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız


Büyükçekmece: Mevlüt Uysal


Çatalca: Mesut Üner


Çekmeköy: Ahmet Poyraz


Esenler: M. Tevfik Göksu


Esenyurt: Azmi Ekinci


Eyüpsultan: Deniz Köken


Fatih: Ergün Turan


Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta


Güngören: Bünyamin Demir


Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz

Kağıthane: Mevlüt Öztekin

Kartal: Ebubekir Taşyürek

Küçükçekmece: Temel Karadeniz

Pendik: Ahmet Cin

Sancaktepe: Şeyma Döğücü

Sarıyer: Salih Bayraktar

Sultanbeyli: Hüseyin Keskin

Sultangazi: Abdurrahman Dursun

Şile: İlhan Ocaklı

Şişli: Nihal Yıldırım

Tuzla: Şadi Yazıcı

Ümraniye: İsmet Yıldırım

Üsküdar: Hilmi Türkmen

Zeytinburnu: Ömer Arısoy


Cumhuriyet Halk Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Ekrem İmamoğlu


Adalar: Edem Gül


Ataşehir: Battal İlgezdi


Avcılar: Turan Hançerli


Bahçelievler Mehmet Ali Özkan


Bakırköy: Bülent Kerimoğlu


Başakşehir: Abdulhadi Akmugan


Bayrampaşa: Remzi Albayrak


Beşiktaş Rıza Akpolat


Beykoz: Coşkun Tosun


Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık

Beyoğlu: Alper Taş

Büyükçekmece: Hasan Akgün

Çatalca: Cem Kara

Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım

Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt

Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu

Fatih: Soner Özimer

Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya

Güngören: İsmet Yaşar

Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı

Kartal: Gökhan Yüksel

Küçükçekmece: Kemal Çebi

Maltepe: Ali Kılıç

Pendik: Mehmet Salih Usta

Sancaktepe: Özgen Nama

Sarıyer: Şükrü Genç

Silivri: Özcan Işıklar


Sultanbeyli: Ayhan Koç


Sultangazi: Haluk Bozkurt

Şile: Ali Şecaattin Güney

Şişli: Muammer Keskin

Tuzla: Salim Gürsoy

Ümraniye: Cafer Aktürk

Üsküdar: Ahmet Kılıç

Zeytinburnu: Adil Emecan


Milliyetçi Hareket Partisi

Beşiktaş: Serkan Topeli


Maltepe: Ahmet Baykan


Silivri: Volkan Yılmaz


Halkların Demokratik Partisi


Bağcılar: Hüda Kaya


Esenler: Celal Alpan


Gaziosmanpaşa: Sinan Zincir


Kağıthane: İsa Yıldız


Sultanbeyli: Nihat Akdoğan


Sultangazi: Cevdet Konak


İYİ Parti


Arnavutköy: Muharrem Yaman


Bağcılar: Muhammed Bayram


Bakırköy: Ateş Ünal Erzen

Beykoz: Bilgehan Murat Miniç

Beşiktaş: Affan Keçeci

Şile: Rahmi Çakar

Kağıthane: Mehmet Aslan


Kadıköy: Emre Kınay

Esenler: Mustafa Yılmaz


Saadet Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Necdet Gökçınar


Adalar: Hakan Aktaş


Arnavutköy: Ekrem Önal


Ataşehir: Adem Boz


Avcılar: Mücahit Karlı


Bağcılar: Şakir Şahin


Bahçelievler: Yaşar Avcı


Bakırköy: Adnan Şahin


Başakşehir: Bekir Demirkaya


Bayrampaşa: İsmail Acar


Beşiktaş: Murat Kutlu Sezen


Beykoz: Muharrem Kaşıtoğlu


Beylikdüzü: Tuncer Koğa


Beyoğlu: Mehmet Yıldız


Büyükçekmece: Caner Bitiş


Çatalca Serdar Taşar


Çekmeköy Abdulhalim Meşe


Esenler: Tuğrul Yalçınkaya


Esenyurt: Hasan Kara


Eyüpsultan: İlker Çiftçi


Fatih İbrahim Bakşiş


Gaziosmanpaşa: Bilal Ay


Güngören: Adnan Hacıabdullahoğlu


Kadıköy Recep Yılmaz


Kağıthane: Zeynel Keskin


Kartal: Fehim Hava


Küçükçekmece: Mustafa Kurdaş


Maltepe Fatih Erbican


Pendik Mahmut Kılıç


Sancaktepe: Zeki Başaran


Sarıyer: Davut Tepeyurt


Silivri: Şükrü Yıldırım


Sultanbeyli: Muhammet Fetullah Bülbül


Sultangazi: Hüseyin Aydoğan


Şile: Yunus Emre Köse


Şişli: Muharrem Çam


Tuzla: Resul Kılıç


Ümraniye: Yakup Kasımay


Üsküdar: Yılmaz Bayat


Zeytinburnu Mikail Kabak


Büyük Birlik Partisi


Arnavutköy: Aytekin Kurt


Ataşehir: Barış Sayan


Avcılar: Selahattin Şavur


Bağcılar: Bülent Şahin


Bahçelievler: Serkan Karacaoğlu


Başakşehir: Uğur Bay


Bayrampaşa: Mehmet Ceylan


Beşiktaş: Hasan Keskin


Beyoğlu: Ali Rıza Biberoğlu


Büyükçekmece: Halil Eker


Beykoz: Abdullah Demiray


Çatalca: Ünal Pamuk


Esenyurt: Yusuf İvgen


Gaziosmanpaşa: Fedai Karakol


Güngören: Mustafa Duman


Kadıköy: Kadir Turan


Kağıthane: Yusuf Karademir


Küçükçekmece: Hüseyin Doğan


Sancaktepe: Hasan Güngörmez


Sarıyer: Hüseyin Koç


Silivri: Ramiz Aksu


Sultanbeyli: Hamdi Yıldız


Sultangazi: Yakup Yılmaz


Şişli: M. Umut Dövletoğulları


Tuzla: Sedef Arzu Ur


Ümraniye: Bülent Taş


Demokratik Sol Parti



Büyükşehir Belediyesi: Muammer Aydın


Adalar: Coşkun Özden


Arnavutköy: Serdal Delikkaya


Ataşehir: Levent Limon


Avcılar: Hanay Handan Toprak Benli


Bağcılar: Eyüp Ali Özdemir


Bahçelievler: Sema Men


Bakırköy: Ali Fatinoğlu


Başakşehir: Adile Aslan


Bayrampaşa: Ersin Bilen


Beşiktaş: Erol Özberk


Beykoz: İbrahim Uysal


Beylikdüzü: Mustafa Gürkan Özkürkanlı


Beyoğlu: Hüseyin Özhan


Büyükçekmece: Ümit Şahbaz


Çatalca: Arslan Erdoğmuş


Çekmeköy: Ayşenur Altan


Esenler: İshak Koç


Esenyurt: İpek Süt


Eyüpsultan: İbrahim Bayraktar


Fatih: Uluğbek Hekimoğlu


Gaziosmanpaşa: Kerim Çoban


Güngören: Nazım Özdemir


Kadıköy: Mustafa Mehmet Günyeli


Kağıthane: Ekrem Şit


Kartal: Ata Can Bektaş


Küçükçekmece: Birkan Duran


Maltepe: Özcan Kaya


Pendik: Murtaza Sasa


Sancaktepe: Seyfi Ergül


Sarıyer: Hümeyra Gürsoy


Silivri: Selami Değirmenci


Sultanbeyli: Adem Baş


Sultangazi: Tarık Ersoy


Şile: Ümit Yaşar Kaya


Şişli: Mustafa Sarıgül


Tuzla: Akın Tekdal


Ümraniye: Nesim Pakır


Üsküdar: Naim Er


Zeytinburnu: Derya Mutlu


Vatan Partisi


Büyükşehir Belediyesi: İlker Yücel


Adalar: Orhan Şenoğlu


Arnavutköy: İsmet Çeşmeli

Ataşehir: Etem Kırca

Bağcılar: İlker Işık

Bahçelievler: Cem Doğan

Başakşehir: Tülin Saner

Bayrampaşa: Teoman Alili

Beşiktaş: Ahmet Göktaş

Beykoz: Esra Ispalarlı

Beylikdüzü: Barbaros Bahçelioğlu

Beyoğlu: İzzettin Özgibar

Büyükçekmece: Hasan Baydemir

Çatalca: Ergün Aslan

Çekmeköy: Barış Erdem

Esenler: Oktay Şahin

Esenyurt: Zeki Aksoy

Eyüpsultan: Hümeyra Ayten

Fatih: Süleyman Doğan

Gaziosmanpaşa: Emin Algül

Güngören: Eylem Aşamdır

Kadıköy: Osman Erbil

Kağıthane: Hasan Mert

Kartal: Perihan Tekin

Küçükçekmece: Selçuk Tut

Maltepe: Ufuk Özgen

Pendik: Mehmet Akkaya

Sancaktepe: Hüseyin Palancı

Sarıyer: Seval Duygu Akyıldız

Silivri: İlker Dağlıoğlu

Sultanbeyli: İbrahim Tokgöz

Sultangazi: Deniz Çakmak

Şile: Mehmet Ödemiş

Şişli: Kadri Bülent Önal

Tuzla: Binnur Zuhat Yokuş

Ümraniye: Uğur Çetinkaya

Üsküdar: Ali Serdar Bolat

Zeytinburnu: Oktay Ekmen


Bağımsız Türkiye Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Selim Kotil


Adalar: Taner Önel


Arnavutköy: Recayi Özcan


Ataşehir: Rahmi Şen


Avcılar: Burak Tilev


Beşiktaş: Kemal Kamburoğlu


Bağcılar: Aziz Karaca


Bahçelievler: Murat Gülen


Bakırköy: Hakan Rona


Başakşehir: Orhan Doğan


Bayrampaşa: Mithat Kandemir


Beykoz: İrfan Şahin


Beylikdüzü: Mehmet Aksoy


Beyoğlu: Cem Kayalı


Büyükçekmece: Ayhan Öksüz


Çatalca: Mahmut Erdem


Çekmeköy: Abdülmuttalip Örpek


Esenler: Hacı Çınar


Esenyurt: Ekrem Yıldız


Eyüpsultan: Birol Civelek


Fatih: Mustafa R. Sofuoğlu


Gaziosmanpaşa: Burhan Yavuz


Güngören: Abdülkadir İnan


Kadıköy: Nuh Naci Akay


Kağıthane: İsmail Sağır


Kartal: Ali Dicel


Küçükçekmece: Kerim Aktacir


Maltepe: Murat Efir


Pendik: Seçkin Karataş


Sancaktepe: Kamil Bayram Çınar


Sarıyer Altan Kalemci


Silivri: Harun Özbiliş


Sultanbeyli: Mustafa Özkan


Sultangazi: Yılmaz Gümüştekin


Şile: Nurettin Tığlı


Şişli: Gökhan Avcı


Tuzla: Yücel Atalar


Ümraniye: Fatih Şenocak


Üsküdar: Hüseyin Turhan


Zeytinburnu: Emir Toraman


Türkiye Komünist Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Zehra Güner Karaoğlu

Arnavutköy: Mustafa Özgür Ünal

Ataşehir: Fide Lale Durak

Bağcılar: Ekrem Çağlar

Bakırköy: Orhan Gökdemir

Beşiktaş: Erkan Pelit

Beykoz: Murat Dilek

Beylikdüzü: Mehmet Şükrü Gökalpay

Büyükçekmece: Övünç Ballı

Çekmeköy: Atacan May

Esenler: Atakan Boyoğlu

Fatih: Yaşar Çelik

Güngören: Fatma Akın

Kağıthane: Selen Kartay

Kartal: Selahattin Kural

Maltepe: Yıldız Koç

Sancaktepe: Atilla Özdemir

Sultanbeyli: Hasan Güney

Şişli: Nevzat Evrim Ön

Kaynak: AA

Manşet

Haberler