Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında

Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında

Malatya'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.

Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında

Malatya'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.


Malatya'da, bazı siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adayları şöyle:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Büyükşehir: Selahattin Gürkan (Cumhur İttifakı)


Arapgir: Rıza Murat Türksoy


Arguvan: Ahmet Eren


Akçadağ: Mustafa Kırteke


Battalgazi: Osman Güder


Darende: İsa Özkan


Doğanşehir: Vahap Küçük


Doğanyol: Hakan Bay


Kale: Murat Koca


Pütürge: Mikail Sülük


Yazıhan: Nevzat Öztürk


Yeşilyurt: Mehmet Çınar


Cumhuriyet Halk Partisi


Büyükşehir: Soner Gökçe (Millet İttifakı)


Akçadağ: Mustafa Korkmaz


Arapgir: Haluk Cömertoğlu:


Arguvan: Mehmet Kızıldaş


Doğanşehir: Mehmet Bayram


Doğanyol: Gündüz Cengiz


Hekimhan: Turan Karadağ


Kuluncak: Mustafa Yıldız


Yazıhan: Niyazi Akıncı


Yeşilyurt Erkan Özgür


Halkların Demokratik Partisi


Büyükşehir: Yusuf Bozkuş


Arguvan: İlhan Yıldız


Milliyetçi Hareket Partisi


Hekimhan: Mustafa Arıkan (Cumhur İttifakı)


Kuluncak: Erhan Cengiz (Cumhur İttifakı)


İYİ Parti


Battalgazi: Ali Ekinci (Millet İttifakı)


Darende: Hasan Seyfettin Ateş (Millet İttifakı)


Pütürge: Murat Tanrıverdi


Kale: Adil Geyik (Millet İttifakı)


Yeşilyurt: Cem Parlak


Saadet Partisi


Büyükşehir: Osman Cemali Marasalı


Akçadağ: Ali Emre


Arapgir: Hamza Adak


Arguvan: Seyfullah Öner


Battalgazi: Mustafa Sertkaya


Darende: Sıddık Akkaymak


Doğanşehir: Sinan Erarslan


Doğanyol: Osman Solmaz


Hekimhan: Lütfi Şahin


Kale: Mehmet Sofuoğlu


Kuluncak: Mehmet Kul


Pütürge: Kasım Tilbaç


Yazıhan: Mahmut Karlık


Yeşilyurt: Emine Akkurt


Demokrat Parti


Büyükşehir: Mehmet Cahit Karakuş


Büyük Birlik Partisi


Arapgir: İbrahim Yurtsever


Arguvan: Ülkü Sabaner


Darende: Hamit Demir


Doğanşehir: Nebi Cafer Demirci


Doğanyol: Besat Karakaya


Hekimhan: Can Demir


Kale: Nizamettin Fırat


Kuluncak: Ali Arslan


Bağımsız Türkiye Partisi


Büyükşehir: Mesut Günışık


Türkiye Komünist Partisi


Büyükşehir: Ferhat Tunçdemir


Vatan Partisi


Büyükşehir: Hüseyin Koç


Demokratik Sol Parti


Büyükşehir: Haydar Levent


Bağımsız


Büyükşehir: Şerif Demirel

Kaynak: AA