Gecekondu Haberleri

Gecekondu haber, Gecekondu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gecekondu - 13.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
İmar ve Gecekondu Mevzuatına Aykırı Yapılara Uygulanacak Bazı İşlemler ve İmar Kanununun Bir Maddesinin Değiştirilmesi Hakkında Kanunun kapsamında yapılan uygulamalarda; umumi hizmet alanları için yapılan her türlü terk ve kesintinin, parselasyon planındaki düzenleme ortaklık payı kesintisinden az olması durumunda, önceki terk ve kesintilerin oranını parselasyon planındaki düzenleme ortaklık payı oranına tamamlayan fark kadar düzenleme ortaklık payı kesintisi yapılabilecek.
Gecekondu - 08.07.2021
Kepez'de 13 yılda 90 binden fazla gecekondu kaldırıldı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçelerinde 13 yılda 90 binden fazla gecekondunun kaldırıldığını, 50 bin tapunun verildiğini bildirdi.
Gecekondu - 07.07.2021
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan ve ilçe başkanları kent gündemini değerlendirdi
Eskişehir'in sulama, kullanma ve içme suyu sorunun devam ettiğini ifade eden Çalışkan, şöyle konuştu: "Musluklarından içme suyu kullanılmayan yegane şehirlerden biriyiz biz. Satın alarak devam ediyoruz. İster adına kültürel deyin isterseniz hizmetin hazır olmaması deyin. Musluklarımızdan içilebilir su tüketimi yok. Yöneticiler içebiliyor olabilir ancak halkımız içmiyor. 20 yıla rağmen bu güveni sağlamanız lazım. Bırakın musluklardan temiz içme suyu akıtılmasını, maalesef geçtiğimiz yıl satışa sunulan su damacanalarının temizliği ve hijyeni konusunda bu kent sıkıntılar yaşadı. Belediye başkanımızı şehrin sorunlarını görmeye davet ediyoruz. Eğer görmezseniz muhalefetin anlatımlarının varsayalım ki yetersiz olmasına dayalı şehri yönetirsiniz halkımıza hizmet etmiş olmazsınız. Biz sizi eleştirsek de, eleştiremezsek de bu şehirde yaşayanlara hizmet etmek zorundasınız. İyi hizmet, hak ettiği hizmeti vermek zorundasınız." Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar ise Odunpazarı bölgesinin halen çözülmeyen bir çok sorunun bulunduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: "Biz bu sorunları dile getirmekten usandık. Her zaman bir mazeret, asılsız beyanlar. Bize gelen talepleri karşılamaktan insanlara şunu anlatmaktan usandık. Belediye bütün yetkilerini kullanma hakkına sahip olmasına. rağmen gerçek bir proje ile çıkıp da Karapınar, sanayi bölgesi ve gecekonduyu önleme bölgesi ile ilgili çalışmaları yapmış olması gerekirken bunları yapmaktan imtina ediyor.
Gecekondu - 30.06.2021
Ankara Emniyet Müdürlüğünden "Mamak'ta uyuşturucu satışı" haberine yalanlama
Açıklamada, haberde isimleri geçen H.G. ve E.Ç'nin Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek, ilk kez karşılaştıkları bazı kişilerle gecekondu yıkımları hakkında konuştuklarını, haberde bulunan ifadeleri kullanmadıklarını ve asılsız haber yapan iki şahıstan şikayetçi olduklarını belirttikleri kaydedildi.
Gecekondu - 24.06.2021
Bakan Kurum, UN-Habitat İcra Direktörü Sharif ile çevrim içi görüştü Açıklaması
Sharif, bu ay başında yaptığı ziyaretle Türkiye'nin şehirleşmesini kendi gözleriyle görme imkanı olduğunu söyleyerek, "Gecekondulaşma olmaksızın şehirleşen bir Türkiye örneği mevcut.
Gecekondu - 12.06.2021
Hurda deposunda yangın çıktı
İstanbul Sultangazi'de bulunan bir hurda deposunda elektrik kontağından kaynaklı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler yan tarafta bulunan gecekonduya da sıçradı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gecekondu Haberleri | Gecekondu Haber - Haberler - Sayfa 3 - Gecekondu haberleri, son dakika gecekondu haber ve gelişmeleri burada. Sultanbeyli'de bayram günü çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 05:08:56. #1.15#

title