Gebze Haberleri

Gebze haber, Gebze son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gebze - 12.09.2021
Bu sporun 100 yaşında sporcusu bile var
300 sporcunun katıldığı şampiyonada ödüller sahibini buldu Öte yandan 3-10 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de ilk defa Gençler Oryantiring Dünya Şampiyonası gerçekleştirildi. 30 ülkeden yaklaşık 300 sporcu ve antrenörün katıldığı şampiyona, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde gerçekleştirildi.
Gebze - 11.09.2021
Oryantiring Şampiyonasında madalyalar sahiplerini buldu
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın destekleriyle son iki günü Kocaeli'nin Gebze İlçesi Denizli Köyü'nde düzenlenen JWOC 2021 Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası'nda uzun mesafe yarışları tamamlandı.
Gebze - 10.09.2021
Anadolu Başkent Teknoloji Geliştirme Bölgesi kuruluyor
Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB) ile Başkent Üniversitesi iş birliğinde, Çerkezköy OSB, Dudullu OSB, İzmir Atatürk OSB, Gebze OSB'nin de kurucu heyetinde yer aldığı Anadolu Başkent Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) faaliyete geçmeye hazırlanıyor.
Gebze - 10.09.2021
İstanbul Teknik'in AR-GE grafiği yükseliyor!
Turkishtime Dergisi tarafından hazırlanan "Türkiye'nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri" araştırmasına göre, 2020 yılında ülkemizdeki 1.227 AR-GE Merkezi arasında ilk 500'e girerek 354. sırada yer alan şirket, yaklaşık 5 milyon TL'lik yatırım hacmiyle bir önceki yıla göre 50 basamak birden yükseldi. 10.09.2021, İstanbul Türkiye'nin en büyük Geogrid üreticisi olarak Geosentetik, asfalt kimyasalları ve yalıtım malzeme üretim, satış ve çözüm mühendisliği alanında faaliyetlerine devam eden İstanbul Teknik, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tescilli AR-GE merkezi ile ülkemizin bu alana en çok yatırım yapan şirketleri arasındaki yerini güçlendiriyor. Pandemi koşullarına rağmen 2020'de yaklaşık 5 milyon TL AR-GE yatırımı yapan şirket; Turkishtime Dergisi'nin "Türkiye'nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri" araştırması sonuçlarına göre, 1.227 AR-GE Merkezi arasında 354. sırada yer alarak bir önceki yıla göre 50 basamak birden yükseldi. Geosentetik, asfalt ve mermer alanının ilk AR-GE merkezi "Yaşamı iyileştirmek için" mottosuyla Geosentetik, asfalt ve mermer konusunda çalışan İstanbul Teknik, Türkiye'de bu alanda çalışan ilk ve tek AR-GE merkezine sahip. Ocak 2019'da T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından tescillenen merkez; yeni teknoloji, yeni ürün, yeni süreçler ve know-how noktasında firmayı ve sektörü dünya çapındaki gelişmeler ışığında ileriye taşıyan, tüm çalışmalarınıbelirli bir sistematik dâhilinde yürüten bir yapıda faaliyet gösteriyor. Merkez içerisinde Proje Koordinasyon, Araştırma, Test ve Analiz, Geliştirme, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ile Destek birimleri yer alıyor. Ülkemizin dışa bağımlılığını azaltarak ekonomimize güç katmak, sektöre ve ülkemize katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler kazandırmak misyonuyla çalışmalarına kesintisiz devam eden İstanbul Teknik AR-GE Merkezi; kuruluşundan bu yana 2 patent başvurusu yaparak 3 marka tescili aldı. 7'si ulusal ve 4'ü uluslararası olmak üzere toplam 11 yayın gerçekleştirdi ve hatta uluslararası yayınlardan bir tanesi SCIE yayını olarak oldukça dikkat çekti. Halihazırda çalışmalarını alanında uzmançok sayıda araştırmacıyla yürüten merkezin uluslararası akademik ve sanayi iş birlikleri de bulunuyor. Karayolları Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK, İstanbul Sanayi Odası, KIWA'nın yanı sıra Yıldız Teknik, ODTÜ, Marmara, İstanbul Teknik, Sabancı, İstanbul, Gebze Teknik, Eskişehir Teknik ve Çukurova Üniversiteleri İstanbul Teknik'in paydaşları arasında.
Gebze - 10.09.2021
Köyde yetiştirdikleri mahsulleri burada satacaklar
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan Güzide pazaryerinde her perşembe günü köyde yetiştirilen meyve ve sebzelerin satışı yapılacak.
Gebze - 09.09.2021
Bakan Koca: TURKOVAC, AKO'ya müracaat edebilecek aşamaya geldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadele çalışmalarına ilişkin Bakanlık'ta basın toplantısı düzenledi. 100 milyonuncu doz koronavirüs aşısının bugün Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yapıldığını belirten Bakan Koca, "100 milyonuncu doz aşıyı olan 36 yaşındaki yurttaşımıza, aşıyı uygulayan hemşire arkadaşımıza, aşıdan sorumlu doktorumuza teşekkür ediyorum.
Gebze - 09.09.2021
Bakan Koca: TURKOVAC, AKO'ya müracaat edebilecek aşamaya geldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadele çalışmalarına ilişkin Bakanlık'ta basın toplantısı düzenledi. 100 milyonuncu doz koronavirüs aşısının bugün Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yapıldığını belirten Bakan Koca, "100 milyonuncu doz aşıyı olan 36 yaşındaki yurttaşımıza, aşıyı uygulayan hemşire arkadaşımıza, aşıdan sorumlu doktorumuza teşekkür ediyorum.
Gebze - 09.09.2021
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca, basın toplantısı düzenledi (1) Açıklaması
100 milyonuncu doz aşının, Kocaeli Gebze'de bir hastanede yapıldığını bildiren Koca, "100 milyonuncu doz aşıyı olan 36 yaşındaki yurttaşımıza, aşıyı uygulayan hemşire arkadaşımıza, aşıdan sorumlu doktorumuza aşı sürecinin bugünkü simgesi olarak bizlere yaşattıkları gurur için teşekkür ediyorum.
Gebze - 09.09.2021
2021 Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası Kocaeli'de devam ediyor
Gebze ilçesi Denizli Mahallesi'nden start alan sporcular, yarışma bölgesinde yönlerini belirleyerek, harita yardımıyla belirtilen hedeflere en kısa sürede ulaşma mücadelesi verdi.
Gebze - 08.09.2021
Anne Şehir tesislerinde eğitimler başlıyor
EĞİTİM VERİLECEK TESİSLER Hafta içi hizmet verecek olan tesisler Karşıyaka Kültür Merkezi, Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi, İzmit Yıldız Konutları Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi, İzmit Seka Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi Sekasem, Derince Şehit Er Emre Kaan Arlı Spor Salonu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Ek Hizmet Binası, Gebze Mustafa Paşa Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi, Gebze Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi Gebzesem ve Beylikbağı Kadın ve Aile Yaşam Merkezi olarak belirlendi.
Gebze - 07.09.2021
Standardizasyonun önemi Kocaeli'de düzenlenen seminerde ele alındı
Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, TSE'nin standardizasyon, belgelendirme ve laboratuvar hizmetleri ile yaptığı çalışmalarla bugün dünyanın saygın standart kuruluşları arasında yer aldığını belirtti.
Gebze - 07.09.2021
Büyükşehir'den 3 yılda 750 milyonluk çevre yatırımı
HEDEF YÜZDE 100 İSU, nüfusu 2 milyona yaklaşan Kocaeli'nin yaşam kalitesini artırmak için işletilen en büyük kapasiteli Gebze, Başiskele Kullar, İzmit Plajyolu, Kandıra Merkez, Kandıra Cebeci ve Dilovası İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisleriyle azot fosfor giderimi yapıyor.
Gebze - 07.09.2021
Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı
Ülker'in su azaltım oranı yüzde 35,4 oldu. Topkapı ve Gebze fabrikalarındaki yağmur suyu geri kazanım sistemleriyle 9,8 milyon litre su geri kazanıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gebze Haber, Gebze Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Gebze haber sayfamızda Gebze haberleri okuyabilir, Gebze son dakika haberleri ve güncel Gebze gelişmelerini görebilirsiniz. 1989 MODEL SERÇE'Yİ, SÜRÜCÜSÜZ TAKSİ YAPTILAR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.09.2021 01:32:20. #1.13#

title