Gebze İl Olsun Tartışmaları

Gebze İl Olsun Tartışmaları
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, "AK Parti'nin hükumet programında herhangi bir yeri il yapmak yok. Bir yer il yapılıp Gebze yapılmasaydı, Gebze'ye haksızlık yapılmış olurdu.

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, "AK Parti'nin hükumet programında herhangi bir yeri il yapmak yok. Bir yer il yapılıp Gebze yapılmasaydı, Gebze'ye haksızlık yapılmış olurdu. O zaman yapılan eleştirilere saygı duyardık." dedi.

AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Soba, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gebze'nin il olması konusunun gündemlerinde olmadığını belirten Soba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanken geldiği Gebze'nin il yapılmayacağını açıkça ifade ettiğini söyledi.

Soba, AK Parti iktidarında hiçbir ilçenin il yapılmadığını dikkati çekerek, "AK Parti'nin hükumet programında herhangi bir yeri il yapmak yok. Bir yer il yapılıp Gebze yapılmasaydı, Gebze'ye haksızlık yapılmış olurdu. O zaman yapılan eleştirilere saygı duyardık." diye konuştu.

Gebze'nin içinde barındırdığı 9 OSB, Bilişim Vadisi, TÜBİTAK, TSE, Gebze Teknik Üniversitesi ile 40 ilden büyük olduğunu vurgulayan Soba, şöyle devam etti:

"Bizim öncelikle Gebzelilik bilincini oluşturmamız, Gebze'de yaşayan insanların Gebze'yi sahiplenme noktasında duyarlılık göstermesini sağlamamız lazım. Bazı şeyler altyapısı yapılmadan 'ben onu' istiyorum demekle olmuyor. O yüzden başta sivil toplum kuruluşları, işadamları dernekleri olmak üzere Gebzelilik bilincini ve kültürünü oluşturalım, ondan sonra bazı şeyler zaten kendiliğinden gelir. Biz de o zaman üstümüze düşeni yaparız."

"Hünkar Çayırı'nın satışı

Bir gazetecinin "Hünkar Çayırı" olarak adlandırılan Mülkiyeti Devlet Malzeme Ofisi'ne (DMO) ait olan 195 bin 763 metrekarelik taşınmazın Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından özelleştirme kapsamına alınmasına ilişkin sorusu üzerine İlçe Başkanı Soba, "İlanı duyduktan sonra ilçe ve il başkanlığı ile milletvekilleri hemen konuya müdahil oldu. Artık oranın satışı söz konusu olamaz ve gündemimizden düşmüştür. Orayla ilgili Gebze Belediyesi'nin ve Gebze Teknik Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenleyeceği bir proje var. O projeyi hayata geçireceğiz." dedi.

Gebze Mermerciler Fuarı Projesi'nin ilçeye büyük katkı sunacağını söyleyen Soba, projenin içinde, borsa, 2 otel, mesleki hastalıklar hastanesi, cami ve okulun yer aldığını söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title