Gebze'de Şüpheli Çanta Paniği

Gebze'de Şüpheli Çanta Paniği

Kocaeli'nin Gebze İlçesinde Bir Telefon Santrali Üzerine Bırakılan Şüpheli Çanta, Bomba İmha Uzmanı Tarafından Fünye ile Patlatıldı. Çantanın Boş Olduğu Anlaşıldı.

Gebze'de Şüpheli Çanta Paniği

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir telefon santrali üzerine bırakılan şüpheli çanta, bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatıldı. Çantanın boş olduğu anlaşıldı.

Alınan bilgiye göre, Gebze Mustafa Paşa Mahallesi'ndeki Tarihi Çoban Mustafa Paşa Camii'nin kenarında bulunan bir telefon santralinin üzerine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bırakılan bayan çantası, içinde bomba olabilir korkusuyla çevrede paniğe neden oldu. Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen polisler, önce çantanın etrafına şerit çekip güvenlik önlemi aldı. Bir süre sonra olay yerine takviye ekiplerin gelmesiyle güvenlik önlemleri genişletilerek, cadde araç ve yaya trafiğine

kapatıldı. Olay yerine gelen bomba imha ekibi uzmanı tarafından uzaktan fünye ile patlatılan çanta boş çıktı. Çanta incelenmek üzere polis merkezine götürülürken, çevredeki vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(KA-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA