Gebze'de 'Savunma Sanatları' Festivali

Gebze'de 'Savunma Sanatları' Festivali

Kocaeli'nin Gebze İlçesinde Faaliyet Gösteren Özel Çırağan Eğitim Kurumları ve Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün Ortaklaşa Düzenlediği '3. Savunma Sanatları Festivali', Kapalı Spor Salonu'da Yapıldı.

Gebze'de 'Savunma Sanatları' Festivali

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Özel Çırağan Eğitim Kurumları ve Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği '3. Savunma Sanatları Festivali', Kapalı Spor Salonu'da yapıldı.

Altı farklı spor kulübünün katıldığı ve gösteri niteliği taşıyan festivalin açılış konuşmasını yapan Çırağan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Erdoğan Aksu, salona gelen velilere ve sporseverlere teşekkür etti.

Salon sporlarının, özellikle de savunma sporlarının toplumda daha da yaygınlaştırılması için kurum olarak özel bir çaba gösterdiklerini vurgulayan Aksu, "Son dönemde gençlerimizde de buna bir yönelişin olması bizleri sevindiriyor. Kurum olarak başta voleybol ve hapkido olmak üzere çeşitli branşlarda arzu eden öğrencilerimize öğretmeye çalışıyoruz. Gösteri hüviyeti taşıyan bu festivale katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum." dedi.

3. Savunma Sanatları Festivali'ne; Gebze Özel Çırağan Eğitim Kurumları Hapkido ve Jitkunde Spor Kulübü, katılan İstanbul Jung Moo Hapkido Kulübü, İstanbul SUT Wing Tsun Spor Kulübü, Adnan Şamdan Karate Do İhtisas Spor Kulübü, Gebze İlçe Spor Müdürlüğü Recep Balkaner yönetimindeki Karate takımı, Çolakoğlu Endüstri Meslek Lisesi Spor Kulübü, Gebze Jit Kundo ve Hapkido Spor Kulübü ve yurtdışından Kuzey Kıbrıs Hapkido Spor Kulübü katılarak birer gösteri sundular.

Festivale başta Gebze Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: CHA