Gazze Şeridi'nde Kaçırılan Bbc Muhabiri

Gazze Şeridi'nde Kaçırılan Bbc Muhabiri

Hamas'ın Gazze'de Kontrolü Sağlamasının Ardından, Örgütün Silahlı Kanadından Yapılan Açıklamada, Filistinli Örgütler Tarafından Kaçırılan Bbc Muhabiri Alan Johnston'un Serbest Bırakılması İçin "Pratik Adımlar" Atılmaya Başlandığı İleri Sürüldü.

Gazze Şeridi'nde Kaçırılan Bbc Muhabiri

Hamas'ın Gazze'de kontrolü sağlamasının ardından, örgütün silahlı kanadından yapılan açıklamada, Filistinli örgütler tarafından kaçırılan BBC muhabiri Alan Johnston'un serbest bırakılması için "pratik adımlar" atılmaya başlandığı ileri sürüldü.

Hamas'ın silahlı kanadı Ezzedine El Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "BBC muhabiri Johnston'un serbest bırakılması için pratik adımlar atmaya başladık. Gazze'de şu andan itibaren tek bir askeri güç var ve Gazze'ye disiplin ve hukuk getireceğiz. Bu sayede Johnston'un serbest bırakılmasını sağlamak daha kolay olacaktır" denildi.

Gazze'de kaçırılan batılı gazeteciler arasında en uzun süredir rehin tutulan Johnston, 12 Mart 2007 tarihinde kaçırılmıştı. Johnston'un ellerinde olduğunu iddia eden Ezzedine El Kassam Tugayları'nın iddiası bağımsız kaynaklarca doğrulanmış değil.

(AFP-OYK-OYK-SN-D)

Kaynak: İHA