Gazze: Filistin'de Ulusal Birlik Hükümeti Kurma Çalışmaları

Gazze: Filistin'de Ulusal Birlik Hükümeti Kurma Çalışmaları

Filistin Lideri Mahmud Abbas, Ulusal Birlik Hükümeti Görüşmelerinde Önemli Mesafe Katettiklerini ve Kabinenin Bugünlerde Açıklanmasını Umduğunu Söyledi.

Gazze: Filistin'de Ulusal Birlik Hükümeti Kurma Çalışmaları

Filistin Lideri Mahmud Abbas, ulusal birlik hükümeti görüşmelerinde önemli mesafe katettiklerini ve kabinenin bugünlerde açıklanmasını umduğunu söyledi.

Gazze'de Hamas liderleriyle görüşmesinin ardından ulusal birlik hükümeti kabinesinin bugünlerde açıklanacağını umduğunu bildiren Filistin Lideri Abbas, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ulusal birlik hükümetinin şekillenmesi için çok yoğun bir çalışma içindeyiz. Uzun zamandır devam eden çalışmalarımızda önemli bir mesafe kat ettik. Birkaç gün ya da bir günden daha az sürede alınan kararın açıklanacağını ümit ediyorum. Uluslararası toplumla olan ilişkilerimiz sürecin daha kolay aşılmasında kolaylıklar sağladı" diye konuştu.

Abbas'ın İslami Hamas Partisi'nin aylardır uluslararası toplumun kabul edebileceği ılımlı bir platforma geçişi kabul etmesi yönündeki çalışmalarının geldiği noktadan gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA