Gazze'de Elektrik Kesintisi

Gazze'de Elektrik Kesintisi

Gazze Şeridi'nin Büyük Bölümü, Bu Akşam Saatlerinde Karanlıklara Gömüldü. Gazze Kentinde, İsrail Tarafından Gelen Petrolün Yetersizliğinden Dolayı Saat 18.00'de Elektrik Kesintisi Yaşanmaya Başlandı.

Gazze'de Elektrik Kesintisi

Gazze Şeridi'nin büyük bölümü, bu akşam saatlerinde karanlıklara gömüldü. Gazze kentinde, İsrail tarafından gelen petrolün yetersizliğinden dolayı saat 18.00'de elektrik kesintisi yaşanmaya başlandı.

Gazze şehrindeki kesintinin nedenini açıklamak için basın toplantısı düzenleyen Filistin elektrik dağıtım şirketi yöneticilerinden Refik Maliha, "Şu anda İsrail tarafından gelen petrolün yetmemesinden dolayı kullanılamayacak hale gelen 3 istasyondaki 4 dağıtım jeneratörünü kapatmak zorunda kaldık. İsrail tarafından perşembe sabahından beri elektrik üretebileceğimiz kadar petrol alamadık ve bugün de aynı şartların devam ettiği için elektrik kesintisi uygulamasına geçmek zorunda kaldık. Bu koşularda

istasyonların çalışması çok zor. Avrupa Birliği ve Filistin hükümetinin bir an önce ellerinden gelen herşeyi yapmasını ve bu kesintinin sebebi olan petrol yetmezliğine bir çare bulmasını istiyoruz. Çünkü Gazze genelindeki bu kesinti çok büyük sorunlar doğuracaktır. Özellikle de elektrik verilemeyen hastanelere bir an önce elektrik verilmesi gerekiyor" dedi.

(İL-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA