Gazü'de Mezuniyet Sevinci

Gazü'de Mezuniyet Sevinci

Gaziantep Üniversitesi (Gazü)'nde 2007 -2008 Eğitim -Öğretim Dönemi Mezunları Diplomalarını Düzenlenen Törenle Aldı.

Gazü'de Mezuniyet Sevinci

Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ)'nde 2007-2008 eğitim-öğretim dönemi mezunları diplomalarını düzenlenen törenle aldı.

GAZÜ Atletizm Stadı'nda yapılan törene, Rektör Prof. Dr Erhan Ekinci, Gaziantep Serbest Bölge Başkanı Mehmet Özmen, öğretim üyeleri, çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Erhan Ekinci, yaptığı konuşmada, bin 781 öğrenciyi diploma verdiklerini söyledi. 21 yıl önce ODTÜ'den ayrılarak tüzel kişiliğine kavuşan üniversiteden bugüne kadar 24 bin 693 mezun verdiklerini hatırlatan Ekinci, "Üniversitemiz, Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinden biridir. Öğrencilerimizin başarısı bunun en önemli göstergesi. Bölge ekonomisine ve iş dünyasına pek çok katkıda bulunuyoruz. GAZÜ, dünya standartlarındaki eğitimiyle çağdaş, araştıran, sorgulayan ve katılımcı bireyler yetiştirmektedir. Unutulmamalıdır ki, üniversiteler, toplumla bütünleştikleri sürece çağdaş araştıran, sorgulayan ve katılımcı bireyler yetiştirmektedir" dedi.

Ekinci, üniversitenin şehirle bütünleşmesini sanayici ve iş alemiyle sürdürürken sağlık alanında da nitelikli ve kaliteli hizmet verdiğini ifade etti. Ekinci, mezun olan öğrencilere iş hayatlarında başarı diledi. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere diplomaları verildi.

Kaynak: CHA