Gazipaşa'dan Lübnan'a 2 Yolcu

Gazipaşa'dan Lübnan'a 2 Yolcu

Yolcu Uçaklarının Ne Zaman İneceği Büyük Merak Konusu Olan Gazipaşa Havaalanı'na Sabah Saatlerinde İnen Uçak, 2 Yolcu Alarak Lübnan'a Hareket Etti.

Gazipaşa'dan Lübnan'a 2 Yolcu
16.06.2010 21:57 | Son Güncelleme: 16.06.2010 21:57

Yolcu uçaklarının ne zaman ineceği büyük merak konusu olan Gazipaşa Havaalanı'na sabah saatlerinde inen uçak, 2 yolcu alarak Lübnan'a hareket etti.

Yapımına 1991 yılında başlanan ve son yıllarda yapılan tartışmalar nedeniyle yolcu uçaklarının ne zaman ineceği büyük merak konusu olan Gazipaşa Havaalanı'nın 3 C kategorisine resmen kabul edildiği ve uçuşların başlaması için gerekli olan NOTAM yayının da 10 gün içerisinde yapılacağı bildirildi.

Gazipaşa'da heyecanlı bekleyiş devam ederken, işletmeciliğini TAV Gazipaşa Yatırım Yapı ve İşletme A.Ş. şirketinin yaptığı hava alanına, saat 09.30 sıralarında Lübnan Beyrut'tan havalanan N 510 SA tipi bir uçak iniş yaptı. Gazipaşa Havaalanı'nda gümrük ve pasaport işlemlerini yaptıran Hassan Haıdar, Savaş Ayas isimli yolcuları alan uçak, 09.55 sıralarında yeniden havalanarak geldiği Lübnan Beyrut yönüne sorunsuz bir şekilde hareket etti.

Edinilen bilgilere göre Türkiye'ye özel yatıyla geldiği ve bir süredir Alanya Yat Liman'da konaklayan yolcu Hassan Haıdar'ın bugün beraberinde 20 kişilik bir grupla yeniden Gazipaşa Havaalanı'na ineceği öğrenildi.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title